Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 sistem uyumu

danayabakula

Centipat
MSI B450 Tomahawk Max 4133MHz(OC) DDR4 AM4
Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB 6/12 AM4 7nm
2x8 GB 3200MHz CL16 DDR4
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 OC 6 GB DDR6 192 Bit
Corsair Spec-Delta
FSP Hydro 600W 80+ Bronze
Cooler Master Masterliquid ML240 240mm

Sıvı soğutmayı farklı bir marka almanızı öneririm. Corsair veya Silverstone olabilir.
Uzun vadede su sesi ve fan seslerinden şikayet edenleri takip edebilirsin.
Ben 5 yıldır Corsair sıvı soğutma kullanıyorum. En ufak su sesi duymadım, su kaçağı yok, arada bir tozları temizliyorum yola devam ediyoruz. Gerçekten de kaliteli mal üretmişler. Gittiği yere kadar kullanırım herhalde. Soğutma performansı da hiç düşmedi. Fan sesi biraz var ama diğer ürünlere göre daha az ses çıkarıyor. O da gayet normal. Yani kalite istiyorsanız Corsair öneririm.

Gayet güzel bir sistem olmuş. Uyumsuzluk söz konusu değil.

Ekran kartını kaç TL'ye alacaksınız bilmiyorum ancak o kart internette ortalama 3.900 TL gibi bir fiyata bulunuyor. Sadece ROG Strix olduğu için o kadar para vermek pek akıl karı değil. Alternatif olarak aşağıdaki, daha güçlü model ekran kartlarına bakmanızı öneririm.

Sıvı soğutma konusunda ise, genel olarak Cooler Master'ın fanları ve pompası biraz sesli çalışıyor. ML240 modelinde herhangi bir ses sorunu görmedim ancak ML240L modelinde sorun yaşayan kullanıcılar mevcut. Ben soğutucu konusunda Arctic Freezer 34 eSports DUO öneririm.

Depolama olarak ne kullanacaksınız? Marka ve model nedir?

Gayet güzel bir sistem olmuş. Uyumsuzluk söz konusu değil.

Ekran kartını kaç TL'ye alacaksınız bilmiyorum ancak o kart internette ortalama 3.900 TL gibi bir fiyata bulunuyor. Sadece ROG STRIX olduğu için o kadar para vermek pek akıl karı değil. Alternatif olarak aşağıdaki, daha güçlü model ekran kartlarına bakmanızı öneririm.

Sıvı soğutma konusunda ise, genel olarak Cooler Master'ın fanları ve pompası biraz sesli çalışıyor. ML240 modelinde herhangi bir ses sorunu görmedim ancak ML240L modelinde sorun yaşayan kullanıcılar mevcut. Ben soğutucu konusunda Arctic Freezer 34 eSports DUO öneririm.

Depolama olarak ne kullanacaksınız? Marka ve model nedir?

Kartı soğutması iyi dedikleri için almıştım Gigabyte biraz ısınıyor diye okudum o yüzden bunu seçtim sizce Gigabyte ne kadar ısınır.
Veya 500TL kısıp Gaming Z mi almalıyım.

ROG Strix serisi kartların soğutması genel olarak diğer model kartalara göre daha başarılı oluyor, doğru. Ancak ROG Strix RTX 2060 fiyatına, farklı model RTX 2060 Super kartlar bulunabiliyor. Aradaki performans az olsaydı ROG Strix RTX 2060 alınırdı. Ancak aradaki fark, gözle görülür biçimde fazla.

Bahsettiğiniz Gaming Z modeli RTX 2060 Super ise alın. Ancak normal RTX 2060 ise benim önerdiğim modellere bakabilirsiniz. Her 4 kartta iyi soğutmaya sahip modellerden.

Bahsettiğim Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC White model kartın sıcaklık değerleri aşağıdaki gibi olacaktır.

(Red Dead Redemption II hariç her oyun ultra ve en yüksek ayarlarda test edilmiştir. Red Dead Redemption II, balanced ayarlarda test edilmiştir. Ekran kartının fan ayarı ise otomatik ayarlardadır.

Sıcaklık değerleri kasanızın modeline göre değişebilir.)
  • Apex Legends 1440p = 78 derece
  • CS:GO 1440p = 76 derece
  • World of Tanks Encore RT 1440p= 75 derece
  • World of Tanks Encore RT+ Ray Tracing 1440p = 78 derece
  • Far Cry New Dawn 1440p = 73 derece
  • PUBG 1440p = 80 derece
  • Red Dead Redemption II 1440p = 75 derece
  • Shadow of the Tomb Raider 1440p = 77 derece
  • Total War Three Kingdoms 1440p = 76 derece

Kaynak: RTX 2060 Super ve Ryzen 5 3600X Oyun Performansı | QP Snow

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı