Ryzen 5 3600 ve RTX 2070 Super Hız Aşırtma

Sistemimde zaten egzoz fan bulunmakta. Bu soğutucu çift fanlı olduğu için egzozu söküp yukarı mı takmam gerekiyor.

Egzozt tek başına yetmez. Kasaiçi sirkülasyonu için iyi hava girişi ve sıcak havayı iyi tahliye etmesi (egzozt etmesi) gerekir. Ben biraz harcama yaptım ama genel mantığını oturtmak amacıyla fotoğrafı ekledim. Sarı fanlar içeriye yeterli serin havayı veriyor ve aynı doğrultuda işlemci fanı ve ekran kartı serin havayı çekip kendini soğutuyor. Arctic Freezer 34 Duo sıcak havayı sol kısmındaki fandan atıyor, çıkan sıcak havayı da en arkadaki kasa egzozt fanı tamamen dışarı atıyor. Yani egzozt fanı kadar içeriye yeterli miktarda hava çekebilmek de önemli.
WhatsApp Image 2020-12-17 at 01.06.05.jpeg

Egzozt tek başına yetmez. Kasaiçi sirkülasyonu için iyi hava girişi ve sıcak havayı iyi tahliye etmesi (egzozt etmesi) gerekir. Ben biraz harcama yaptım ama genel mantığını oturtmak amacıyla fotoğrafı ekledim. Sarı fanlar içeriye yeterli serin havayı veriyor ve aynı doğrultuda işlemci fanı ve ekran kartı serin havayı çekip kendini soğutuyor. Arctic Freezer 34 Duo sıcak havayı sol kısmındaki fandan atıyor, çıkan sıcak havayı da en arkadaki kasa egzozt fanı tamamen dışarı atıyor. Yani egzozt fanı kadar içeriye yeterli miktarda hava çekebilmek de önemli.Eki Görüntüle 815325

Kasam 465X ve hava akışı çok iyi ben de böyle yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı