Ryzen 5 3600 ve RTX 3050 sistem alınır mı?

Bütçe
18k civarı
Sen de ekran kartından öyle bir kısmışsın ki...
3050 nin düşündüğünüz kadar kötü bir kart olduğunu düşünmüyorum
@KenIQ diğer donanımlara özen gösteriyorsan şöyle sistemleri kalan bütçenle özelleştirebilirsin de. Güç kaynağı işini görecektir ondan korkma, olması ileride sende değiştirirsin 2 sene garantisi var.

bu siteden hiç alışveriş yaptın mı ve sorun olduğunda nasıl ilgileniyorlar

@KenIQ iyi ilgileniyorlar. 3050 o bütçede düşündüğünden daha kötü bir kart. Sana attığım sistemlerde 3060, 6600 XT ve 3060 Ti var. Zahmet edip 3050 ile 6600 XT ve 3060 Ti'ı kıyaslamamışlar ama 3060 ve 6600 testleri var. Aradaki farkın ne kadar ciddi olduğunu göreceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@KenIQ iyi ilgileniyorlar. 3050 o bütçede düşündüğünden daha kötü bir kart. Sana attığım sistemlerde 3060, 6600 XT ve 3060 Ti var. Zahmet edip 3050 ile 6600 XT ve 3060 Ti'ı kıyaslamamışlar ama 3060 ve 6600 testleri var. Aradaki farkın ne kadar ciddi olduğunu göreceksin.

gördüm
anakart ve işlemciyi nasıl seçmem gerekiyor
anakartım biraz da geleceğe yönelik olsun istiyorum

@KenIQ son attığım iki sistemde anakartları B560/B660 ve SSD'yi Crucial P2 1 TB yapabilirsin faydalı olacaklardır. RAM'lere dokunma onlar çok iyi, güç kaynağı da dediğim gibi güvenlidir ama ileride kendin satıp farklı alabilirsin.

İşlemciler arasında 12400F, 11400F'den daha iyidir ekran kartı kısmı ise muallak ben 6600 XT kullanıyorum ama NVIDIA olsun dersen 3060 da onun muadili oluyor. 6600 XT saf güçte öne çıkıyor, 3060 ise teknolojileriyle. Tercih senin.

@KenIQ son attığım iki sistemde anakartları B560/B660 ve SSD'yi Crucial P2 1 TB yapabilirsin faydalı olacaklardır. RAM'lere dokunma onlar çok iyi, güç kaynağı da dediğim gibi güvenlidir ama ileride kendin satıp farklı alabilirsin.

İşlemciler arasında 12400F, 11400F'den daha iyidir ekran kartı kısmı ise muallak ben 6600 XT kullanıyorum ama NVIDIA olsun dersen 3060 da onun muadili oluyor. 6600 XT saf güçte öne çıkıyor, 3060 ise teknolojileriyle. Tercih senin.
m2 ssd için hız yavaş değil mi ?

i

böyle sistemlere baktığımda illa ki bir yerlerden kısıldığını görüyorum mesela bu sistemde de anakart ve güç kaynağı pek hoşuma gitmedi
Anakartı B560 A-PRO ile değiştirebilirsiniz. Sistemlerde Aigo Psu kullanılıyor, orta seviye bir psu. İleride isteğe bağlı olarak yenisi alınıp satılabilir. Direk Psu değiştirmek isterseniz yine 3060 veya 6600 XT sistemlerden birini B560 A-Pro ve sağlam bir psuyla değiştirip alabilirsiniz.

m2 ssd için hız yavaş değil mi ?
Nvme m.2 ssdler bildiğim kadarıyla en hızlı ssdler. Yavaş değiller, ssd alınırken DRAM, okuma/yazma hızları ve kronik sorununun olmamasına dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı