Ryzen 5 3600 ve RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
10.000₺

arnulfo.kayceon

Decapat
Ryzen 5 3600 nasıl? Isınma sorunu var deniliyor, son durum nedir? Bir de 3060 Ti’ı besleyebilir mi bu işlemci?

Bu sistem nasıl, alınır mı?
Oyunlarda ekran videoları alıp renderlama işi yapacağım. 2K monitör alacağım yanına da.

Son düzenleme:
13 ay önce bu Ryzen işlemci adına açılmış bir konu var.

Özet geçmek gerekirse orada bahsedilen işlemci hakkında söylenenlere göre: Havalandırması iyi olmayan kasalarda ısı problemi yapabildiği geçiyor.
1 aydır kullanıyorum. Herhangi bir oyunda optimize sıkıntısı yaşamadım ama stock soğutucusu ısınma problemine sebep oluyor. 3600 alınacaksa yanına düzgün bir hava veya sıvı soğutma alınmalı. Eğer sadece amaç oyun içinse 9600K daha performanslı. Ama işin içine çoklu işlemler girerse Ryzen'in üstünlüğü orada ortaya çıkıyor. Oyun oynarken yayın izlemek gibi.
Orada bir arkadaş bunu yazmış son sayfada. İtopya sitesinden linkini vermiş olduğun PC alma konusuna gelirsek, eğer amaçlarına uygun olduğunu düşünüyorsan alabilirsin. Benim İtopya'nın güvenilirliği kanısında hakkında pek bir bilgim yok. Bilen birisi bizi aydınlatabilir.

işlemciyi ryzen 7 3700, 3700x, 3800, 3800x bunlardan birini bütçen varsa alırsan iyi olur yada bütçem 3600 fiyatına yakın diyosan o zaman r7 2700x 3600 yerine çekirdek sayısı fazla olup bilgisayarı daha rahatlatır 3600 den fps testlerinde yüksek çıkabilir ancak teslerde çekirdeklerin hepsini çoğu kişi kulanmamış

@MilesEdgeworth, çok eski bir yorumdan alıntı yapmışsınız. Özellikle 2020 ile birlikte üretilen Ryzen 5 3600 işlemcileri; doğru voltajla, stok soğutucu da bile güzel performans verebiliyor.

Konuya dönecek olursak: Paylaştığınız linkteki sistemde stok mevcut değil. Eğer bu şekilde tekrar listelenecek ise ve 1440p'de kullanım durum varsa bu işlemci yeterli gelir. Daha üst seviye bir işlemci düşünüyorsanız zaten bütçe başka yere kayar, haliyle.

şimdi bende almayı düşünüyorum 3060 ti için 1080p de darboğaz yapmayacak ney var ben 3500x düşündüm ama herkes öldürür yazmış

Yeni konular

Geri
Yukarı