Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT sistem kendiliğinden reset atıyor

Reloq12

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım kendime geçen hafta. PC açılırken bazen sorunsuz yaklaşık 8 saniyede açılıyor. Bazen de anakartın logosu olan kısımda bekliyor ve kendine birkaç defa reset atıyor. Akabinde yaklaşık 2- 3 dakikada açılıyor. Aynı sorunu PC'yi yeniden başlattığımda ve PC açıkken de göstebiliyor. Bu sorunu yaptığı zaman bazen Windows ekranı geliyor ve "Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" diyor. Onarım seçeneklerine gidiyorum ama başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı yazısını alıyorum ve altında hata kodu yazıyor. windows/system32/logfiles/srt/srttrail.txt.
Windows temiz kurulum yaptım olmadı. PC'yi sıfırlayıp flash bellekten Windows 10'u yeniden kurdum olmadı. RAM testi yapmalısın dediler. RAM testi yaptım ama herhangi bir sorun vermedi. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı artık. Yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar lütfen.

Sistem bilgilerim:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450F GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
RAM: 2×8 16 GB 3200 MHz Corsair.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 5700 XT OC.
SSD: Adata XPG SX8200 PRO 512 GB.
PSU: Cooler Master mwe 80+ 750W.
Kasa: Dark guardian Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı