Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT sistem toplama

Bütçe
6000
Kasanıda önü açık mesh ızgaralı alırsan iyi olur 3600 çok ısınıyor. Dark guardian önerebilirim kullanıyorumv.

İşlemciye yük binceği için takılmalar meydana gelirse monitörü direkt değiştirirm ozman 1920-1080 ile değiştirmek gerek ozman.

.
Böyle bir monitör var dediğim gibi IPS, TN, VA olması fark etmiyorsa alabilirsin.

RX 5700 XT'li bir sistemin güç kullanım değerlerine baktım 400 Watt'ı geçmiyordu tüm sistemin kullandığı güç.

Sen kesinlikle 600 Watt 80 Plus al ne olur ne olmaz, ekran kartın anakartını sağlama al Allah korusun yanarsa paran boşa gider.
@Mertttt Casper olmasını geçtim 3 tane ölü piksel var.

Ben onu örnek olarak gönderdim bilgin olsun diye oralardan almaz zaten böyle bir monitör var bilgin olsun diye yanlış yönlendirdiysem kusura bakma benim yazım hatam.

Böyle bir ekran kartı alıncaksa düzgün bir PSU olmalı hatta 5700'e düşü PSU alın:
Sıkıntı olursa performans konusunda 600 ve üzeri bir power suply almak zorunda kalıcam ozman
Sen kesinlikle 600 Watt 80 Plus al ne olur ne olmaz, ekran kartın anakartını sağlama al Allah korusun yanarsa paran boşa gider.

Ben onu örnek olarak gönderdim bilgin olsun diye oralardan almaz zaten böyle bir monitör var bilgin olsun diye yanlış yönlendirdiysem kusura bakma benim yazım hatam.
no problem kral

Son düzenleme:
Kasanıda önü açık mesh ızgaralı alırsan iyi olur 3600 çok ısınıyor. Dark guardian önerebilirim kullanıyorumv.

.
Böyle bir monitör var dediğim gibi IPS, TN, VA olması fark etmiyorsa alabilirsin.
kasam zalman 5 plus 4 fan var içinde genelde cs go ve pugb bf4 bf1 oynuyorum rekabetçi tarz da tn veya va panel birşeyler planlıyorum
RX 5700'e düşün bütçe yoksa yine PSU alın bundan başka bir şey demiyorum.
anladım durum okdar ciddiyse düşecez mecbur

Şu an aldığın bileşenler ne kadar tuttu 6000 bütçe demişsin.
Yuhh Pulse modeli 3529TL olmuş :D.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı