Ryzen 5 3600 ve RX 580 darboğaz olur mu?

Rica ederim dostum ne demek. RAM 32 gereksiz. Monitör konusunda haklısın fakat bütçeye göre ayarladım. Eğer biraz daha eklersen 27" al fakat GamePower marka monitör alma. Önermiyorum. Bilindik markalara yönel. Gamepower ekipman vs. alınır fakat monitör alma.
32 ram bana gerekli çünkü bilgisayarı çok yoracağım zaman olacak, şuan ki bilgisayarım da 8 çok yetersiz hatta aşırı yetersiz, android uygulama geliştiriyorum kendi çapımda kodlama render falan uğraşıyorum bayağı bekliyorum ayrıyetten diğer bir amacım 4k video çıkarmak çok sanatsal bir şey düşünüyorum ama çok pahalı ya senin önerinden sonra biraz ekran kartı ve işlemciye daha fazla gömmem gerektiğini anladım ama senin ucuza çekme yöntemin de birebir rgb'yi yok etme gayreti. Rgb hoş olacağından ona göre tekrar bir sistem diziyorum. Koltuk özel L masa vesayre onları fiyattan çıkarsak 3 bin gider geri kalır 9-10 bin tl civarı lakin 32gb ram bayağı hüsrana uğrattı yaklaşık 1.5k fiyatıyla. Anakartta çok arada kaldım, anakartımın iyi olması lazım tabii 700tl'lik bir anartta iyi olacaktır lakin şu anakarta aklım takıldı;
m.2 nvme desteklemesi çok iyi aslında lakin olmasa da mı olur bilemiyorum ekran kartına şunu ekledim;
bu arada cidden bezdim 3.4k olan ekran kartı şuan 4.4k olmuş daha 2 gün önce şuna baktım ss'ini aldım ya
işlemci olarakta
Aslında şu 3'ü çok iyi bir sistem doğuruyor. Yanında 32 GB ram olması, anakartın 4400 mhz desteklemesi vesayre lakin bir yandan da şuna korkar oldum sıvı soğutmayı pek sevdiğim söylenemez, sistem sıvı soğutma isteyebilir herhangi bir oc sonucunda. İşlemci'nin 4.2'a kadar desteklemesi apayrı konu iken bilemiyorum. Yani alacağım sistemi ilk konu mesajımda ki gibi değilde buna çevirmem daha iyi olabilir fakat bazı şeylerden kısmam gerektiği düşünüyorum. Bir yandan da önceki istediğim ekran kartı 500 isterken bu ekran kartının 750 istemesi bayağı fiyatı da uçuracağı göz önünde olsa gerek.
500W 750W****

Geri
Yukarı