Ryzen 5 3600 ve RX 590 sistemde görüntü gelmiyor

veliavsar

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 islemci, ASUS ROG STRIX B450 F GAMING anakart, RX590 Nitro ekran karti, 16 GB Corsair RAM sistem topladim, 650W power. Bigisayarı topladiktan sonra calistirmayi denedim. Çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

Ryzen 5 3600 islemci, ASUS ROG STRIX B450 F GAMING anakart, RX590 Nitro ekran karti, 16 GB Corsair RAM sistem topladim, 650W power. Bigisayarı topladiktan sonra calistirmayi denedim. Çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Sorun ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam ilk defa açıyorsanız biraz bekleyin sistem parçaları tanısın. Eğer ilk defa değilse de kabloları kontrol et. Bir de 3000 Serisi Ryzenler için BIOS Update gerekiyor.

Acaba sadece görüntü mü gelmiyor yoksa hiçbir anakart portu işlevini göstermiyor mu? Şimdi sistem yeni bu olabilir mi bilmiyorum ama geçende ben macun değiştirdim ekran gelmedi statik elektriğini boşalttım o şekilde geldi.

Bu aralar sık yaşanan bir problem. BIOS update'i yaptığınızda çözülecektir merak etmeyin aynı problemi bende yaşadım. Elinizde 1000 veya 2000 serisi bir AMD işlemci var ise o işlemciyi takıp BIOS update'i yaptıktan sonra geri 3600'ü takın. Elinizde işlemci yok ise servise gönderip BIOS güncelleme talebi açın.

Bu aralar sık yaşanan bir problem. BIOS update'i yaptığınızda çözülecektir merak etmeyin aynı problemi bende yaşadım. Elinizde 1000 veya 2000 serisi bir AMD işlemci var ise o işlemciyi takıp BIOS update'i yaptıktan sonra geri 3600'ü takın. Elinizde işlemci yok ise servise gönderip BIOS güncelleme talebi açın.
Ben de öyle düşündüm bir arkadaştan 2700X buldum. Umarım işe yarar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı