Ryzen 5 3600 ve Snowman T6 Ultra sıcaklık değerleri

Blovhar

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 5 3600 işlemcime stok soğutucunun yetersizliğinden dolayı Snowman T6 Ultra soğutucu aldım. Boşta iken 50-40 arası, 10 dakikalık stress testinde ise 85 derecelerde dolaşıyor. Sizce bu değerler normal mi? Ayrıca sıcaklık değerlerinde ani yükseliş ve ardından yavaş yavaş azalma oluyor. Bazı yerlerde voltaj sabitleyip sıcaklığı da bu sayede sabitleyebileceğimi gördüm sizce işe yarar mı?
Son olarak da soğutucuyu taktıktan sonra boşta 30 derece olan ekran kartım 40 derecelere kadar çıktı garip bir şekilde bunun nedeni nedir?

Yaklaşık yanılmıyorsam 2W/M-K değerine sahip bir termal macunu vardı ama gene de sıcaklıkların bu kadar yüksek olmaması gerekiyor. Montajı düzgün yaptığınıza emin misiniz? Termal macunu düzgün bir biçimde sıktığınıza emin misiniz?

İçindeki çöp macunu mu sürdünüz?
Evet.
Montajını ben yapmadım o yüzden bilmiyorum düzgün monte edilip edilmediğini.
Şunu da eklemekte fayda var. Sabah soğutucu takılmış hale ilk başlattığımda 30-40 arası dolaşıyordu sıcaklık. 2 saat kullandımdan sonra boşta 40-50 arasında dolaşmaya başladı ki bazen 50'nin üstüne çıktığı da oluyor.

Evet.
Montajını ben yapmadım o yüzden bilmiyorum düzgün monte edilip edilmediğini.
Şunu da eklemekte fayda var. Sabah soğutucu takılmış hale ilk başlattığımda 30-40 arası dolaşıyordu sıcaklık. 2 saat kullandımdan sonra boşta 40-50 arasında dolaşmaya başladı ki bazen 50'nin üstüne çıktığı da oluyor.
Kasanızın hava sirkülasyonu yüksek ihtimalle iyi değil. Kasa hava almıyor sanırsam. Kasa modeli ve markası nedir?

Kasanızın hava sirkülasyonu yüksek ihtimalle iyi değil. Kasa hava almıyor sanırsam. Kasa modeli ve markası nedir?

Cougar MX350 kasanın hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum.
Macun çok kötü olduğu için. Macuna ayırabilecek 40-50 tl'niz var mı?

Bilgisayara çok masraf yaptığım için şu anda ona para ayıramayacağım.

Cougar MX350 kasanın hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum.
Bunun 2 tane modeli var sanırsam. Sizin model mesh değil o zaman? Çünkü mesh bir panelde işlemci sıcaklığının boştayken bile yükselmesi imkansız gibi bir şey. Eğer fan yok ise olabilir ama o kasada fan mevcut. Termal macun yenileyebilme şansınız var mıdır?

Bunun 2 tane modeli var sanırsam. Sizin model mesh değil o zaman? Çünkü mesh bir panelde işlemci sıcaklığının boştayken bile yükselmesi imkansız gibi bir şey. Eğer fan yok ise olabilir ama o kasada fan mevcut. Termal macun yenileyebilme şansınız var mıdır?

Önünde 2 fan var ve Full mesh arkaya da bir adet egzoz fan aldım. Termal macunu maalesef yenileyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı