Ryzen 5 3600 yüksek sıcaklık

İşlemci stok fanından ben de müzdaribtim hocam. Kule tipi fanla 4.2 ghz e sabitledim 55 derecede seyrediyor su anda

İşlemci stok fanından ben de müzdaribtim hocam. Kule tipi fanla 4.2 ghz e sabitledim 55 derecede seyrediyor su anda
Stok fan degil. Tek fanlı kule tipi bir sogutucu.

Fazla takılmayın hocam 70-75 derece o işlemci için hiçbir şey.
Ayrıca oyunda bile değil stres testinde görüyorsunuz o değeri.

Havalar ısındı reis gayet normal hatta fazla normal 1 yılda bir gerekli bakımlarını yaparsan uzun vadede sıcak çalıştığında performansını koruyan bir işlemci sorun çıkarmaz.

UV yapıp verilen voltajı 1.38'den 1.225'e çektim. Bir sıkıntı olmadı, 4.2ghz sabit olarak stres testinde 8-10 derece düştü sıcaklık.

Sorunun duzeldiyse ne mutlu bana.

Yakın zamanda bios güncellemesi yaptinmi ? Ben yaptım YouTube da 33 DC olan işlemci 38 DC de çalışıyor du , eski bios geri döndüm gene 33 DC bilgin olsun . Sistemin temiz ise tabi .

Yakın zamanda bios güncellemesi yaptinmi ? Ben yaptım YouTube da 33 DC olan işlemci 38 DC de çalışıyor du , eski bios geri döndüm gene 33 DC bilgin olsun . Sistemin temiz ise tabi .
Yaptım evet 3 gün önce olabilir.

Sorunun yoksa devam edebilir yada eski bios dönebilir sin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…