Ryzen 5 3600'den 5600X'e değer mi?

R5 2600'den geçiş yapmıştım. Örnek Warzone'da 5FPS bile fark etmedi. İşlemci karşılaştırmalarını izlerken mutlaka ekran kartı modelinizi aratıp izleyin.

Ryzen 5 2600'ün rahatlıkla %100'e kadar besleyebileceği bir ekran kartı kullanıyorsanız fark olmaz. Üst düzey ekran kartlarında atıyorum Ultra ayarlarda Cyberpunk 2077 oynarken ekran kartı kullanımı %100 olmuyor. Bu yüzden işlemciyi yükseltmek ekran kartı kullanımını arttırarak FPS artışını sağlıyor.

Bütçe varsa anakarti ve islemciyi satip DDR5 sisteme gec.
Intel tarafinda: 12400F + B660 veya H610 -- 12600KF + Z690.
AMD'nin DDR5 islemcilerini de bekleyebilirsin. DDR5 sistem gecmen daha mantikli olacaktir.

Ryzen 5 2600'ün rahatlıkla %100'e kadar besleyebileceği bir ekran kartı kullanıyorsanız fark olmaz. Üst düzey ekran kartlarında atıyorum Ultra ayarlarda Cyberpunk 2077 oynarken ekran kartı kullanımı %100 olmuyor. Bu yüzden işlemciyi yükseltmek ekran kartı kullanımını arttırarak FPS artışını sağlıyor.
Aynen hocam GTX1070 ile oynuyorum. Karşılaştırma testlerinde de ekran kartım ile pek performans alamayacağımı biliyordum fakat mining için toplu sistem alan birisinden sıfır 2500TL'ye düşürdüm.

RX 6600 ekran kartım sizce geçmeli miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı