Ryzen 5 3600'den Ryzen 5 5600 veya 5600X'e geçilmeli mi?

Değiştirmek istiyorsan 5600 alabilirsin 5600X'e fazladan para vermeye değmez.

Sadece biraz yaşlandı performansa etkisi olur mu 3 4 senelik işlemci çünkü ya da fazlası.

Cinebenc23 testi yapabilir misin? Olması gereken sonuçlarla karşılaştırırsın. O zaman belli olur zaten performansının düşüp düşmediği ki zaten performansının düşeceğini de zannetmiyorum, büyük ihtimalle diğer parçalarla veya yazılım kaynaklıdır.

Size yavaşladığını hissettiren belki de SSD'nin performansıdır. İşlemciler uygun ısıda çalışır yani yıllar yılı diye biliyorum. Ama yükseltme yapmanız mantıklı. AM4 sokette kalacaksınız madem, soketin tüm potansiyelini kullanmak mantıklı. 5600'e geçmek mantıklı olur. 5800X3D'ye geçmek daha geleceğe dönük olur.

en başlarda verdiği performansı vermiyor
Birkaç senede öyle bir sorun olmaz. Bende de var 3600 ve hala çok iyi. Sorununu anlatırsan çözüm bulabiliriz. İlla geçeceksen de geçebilirsin.
yani özetle nasıl anlatayım ilk aldığım zamanlar fpslerim bayağı iyidi şuan oyuna ayar çekmeden fpslerim bayağı kötü

yani çok ısındığı için uv+değerini sabitledim 4.2 1.25 te ama tam 4.2 görmüyor bazen görüyor bazen 4.191lerde geziyor bilmiyorum voltaj mı yetersiz geliyor ramlerde default mhzde iyi şuan 3200 çektim lolde wattman sorunum var diye

Oyunlara da sürekli güncelleme geldikçe performansları düşebiliyor. Ama sorunun işlemci değil de yukarıdaki arkadaşların da bahsettiği gibi sürücü kaynaklı, Windows kaynaklı vs. olabileceğini düşünüyorum.

Tabi yine de 3600'den 5600'e geçtiğiniz zaman aradaki farkı hissedersiniz. Yine de upgrade düşünüyorsanız 5600X'e gerek yok. Düz olanı alın. Aralarında çok fark yok.

Oyunlara da sürekli güncelleme geldikçe performansları düşebiliyor. Ama sorunun işlemci değil de yukarıdaki arkadaşların da bahsettiği gibi sürücü kaynaklı, Windows kaynaklı vs. olabileceğini düşünüyorum.

Tabi yine de 3600'den 5600'e geçtiğiniz zaman aradaki farkı hissedersiniz. Yine de upgrade düşünüyorsanız 5600X'e gerek yok. Düz olanı alın. Aralarında çok fark yok.
yani yaklaşık 7 ay önce format atıp temiz kurulum yaptım ve lol oynadığımda wattman hatası almıyorum diye update felan hiç ellemedim bios sürümüm güncel yapabilceğim herşeyi denedim diyebilirim bir tane normal ssd bir tane m2 ss var

Geri
Yukarı