Ryzen 5 3600X Aşırı Isınma Sorunu

Vio+

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 3600X işlemci ve 5700XT ekran kartı sahibiyim. Oyun içinde(örnek Warzone) işlemci sıcaklığım 85-90 derecelere kadar çıkıyor. Ne yaptıysam da sorunu bir türlü bulamadım. Stock soğutucu ile kullanıyorum ancak bu sıcaklıklar çok anormal değil mi? Nasıl bir çözüm bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 3600X işlemci ve 5700XT ekran kartı sahibiyim. Oyun içinde(örnek Warzone) işlemci sıcaklığım 85-90 derecelere kadar çıkıyor. Ne yaptıysam da sorunu bir türlü bulamadım. Stock soğutucu ile kullanıyorum ancak bu sıcaklıklar çok anormal değil mi? Nasıl bir çözüm bulabilirim?

Ryzen 5 3000 serisi işlemcilerin stok soğutucuları özellikle de 3500'den itibaren yetmiyor bu zaten çok yakınılan bir durum o yüzden @Antonio Montana dediği gibi sıvı / hava kaliteli bir soğutma alırsan tam güç de verebileceği için öyle bir ekran kartını da güzel besler ve az ısı çok performans harika bir oyun deneyimin olur.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Baktığımda 70-75 derecelerde gezmesi gerekiyor yazıyordu ve bu değerler açıkçası korkuttu.

Yeni bir soğutucu alana kadar fan hızını arttırsam sıkıntı yaşar mıyım? Auto'da maksimum %60 çalışıyor soğutucu.

Ses fazla olur hem hem de çok bir değişiklik olmaz atıyorum 85 ise 80'e iner en fazla düşüş bu olur tahminim.
Ama yine söylüyorum sonradan alacağınız soğutucu işlemcinizin asıl kimliğini size göstermesini sağlar.

Bu konu 1 senedir açılıp kapandı aslında. Nedeni Boost ayarından kaynaklı. İşlemci 1.4 voltajın üzerine çıktığı için ısınıyor. 3.9 ghz a sabitleyip kullanabilirsiniz benim gibi. Biostan Core ratio üzerine gelin, 39 yazıp enter tuşlayın. Kaydedip çıkın, sıcaklıkları bizimle paylaşın aynı oyunlarda.

Geri
Yukarı