Ryzen 5 3600X için anakart ve RAM önerisi

Bütçe
2500-3000 TL

Cursoo

Hectopat
Yer
İstanbul,Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1525283096
Arkadaşlar kullanmış olduğum bilgisayar 3-4 yalan olmasın belki 5 yıllık falandır. Daha önce sadece ekran kartını değiştirdim. Ve şu an da elime para geçti. 2500-3000 TL arası(ne kadar az olursa o kadar iyi tabii). Ayriyetten işlemci soğutucu almak istemediğim için ben de AMD almaya karar verdim ki son zamanların en iyi F/P işlemcilerini AMD çıkartıyor diye biliyorum. Ucuzluk arıyorsan Intel almanın manası yok diye düşünüyorum. Bana o yüzden Ryzen 5 3600X ile uyumlu güzel bir anakart ve RAM lazım. Yardımcı olabilir misiniz?

İşlemcinin parası belirttiğim bütçeye dahildir.

Anakart olarak msı b450 tomahawk max modelini öneririm ryzen 3. nesil işlemcilerle bios güncellemesi yapmadan kullanılabiliyor, ama paranın tamamını kullanmak istersen x570 anakartlara yönelebilirsin. Ram olarak XPG 16GB (2x8GB) Spectrix D80 Liquid Cooling Kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA bunu öneririm tam bir fiyat performans ürünü.

Not: İşlemcinin bütçeye dahil olduğunu sonradan gördüm ama yinede hepsini birleştirince belirttiğiniz bütçeye denk oluyor. x570 i kafanızdan silin :D

Teşekkür ederim yorumun için. Söylediğin tüm parçaları beğendim açıkçası değerlendireceğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı