Ryzen 5 3600X için kule tipi soğutucu

pro.fane

Hectopat
Herkese selam,
Anakartım MSI B450 Tomahawk Max, 3600X ve stok soğutucu kullanmaktayım. İşlemciye overclock(4, 5GHz) yapmak istediğimden yeni bir soğutucu arayışına girdim. Bunun için kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum ve iki seçecek arasında kaldım.
Arctic Freezer 34 eSports Duo vs MSI Core Frozr L.
Forumda herkes Arctic'ten övgü ile bahsediyor ancak kimse sıcaklık değerlerinden, işlemcinin hızından, kasasından ve fan sesinde bahsetmiyor.
Kullanmış olduğunuz, soğutması iyi ve öneri yapabileceğiniz soğutucuları yazarsanız çok sevinirim. Herkes farklı bir şey yazmış kafam çok karışık.
Soğutucu için ayırdığım bütçe maksimum 800TL. Ama önceliğim bu iki soğutucudur.
Şimdiden teşekkürler.

Yabancı bir forumda yaptığım araştırmada Artic MSI'dan çok daha iyi konumda. Hatta 7 8 tane soğutucuyla karşılaştırıp F/P'de en iyi soğutucu seçilmiş. Param olursa alacağım soğutucu Artic olurdu.

Hocam o paraya sıvı soğutma daha iyi olur ama illa kule tipi derseniz Noctua yada BeQuiet bakın derim Arcticten çok daha iyi.

Herkese selam,
Anakartım MSI B450 Tomahawk Max, 3600X ve stok soğutucu kullanmaktayım. İşlemciye overclock(4, 5GHz) yapmak istediğimden yeni bir soğutucu arayışına girdim. Bunun için kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum ve iki seçecek arasında kaldım.
Arctic Freezer 34 eSports Duo vs MSI Core Frozr L.
Forumda herkes Arctic'ten övgü ile bahsediyor ancak kimse sıcaklık değerlerinden, işlemcinin hızından, kasasından ve fan sesinde bahsetmiyor.
Kullanmış olduğunuz, soğutması iyi ve öneri yapabileceğiniz soğutucuları yazarsanız çok sevinirim. Herkes farklı bir şey yazmış kafam çok karışık.
Soğutucu için ayırdığım bütçe maksimum 800TL. Ama önceliğim bu iki soğutucudur.
Şimdiden teşekkürler.

İşini çok iyi bir şekilde görür.

Kendi kullandığım sıvı soğutmayı öneririm. Tam bir F/P canavarı.

Bu da diğerleriyle karşılaştırması:
4.7-small.png

RGB önemli değilse daha performanslı olan bu soğutucuyu öneririm. (Her anlamda en iyi 240MM sıvı soğutmadır.)

Ayrıca o işlemciyi hatta genel anlamda Ryzen işlemcileri 5GHZ'de kullanamazsınız.

Ben açıklamayı tam okumamışım kusura bakmayın
İşlemci soğutucuda gayet iyi iş görebilir.
Eski, sesli ve kolay bozulan bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı