Ryzen 5 3600X için sıvı soğutma önerisi

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Ryzen 5 3600X işlemcim ve RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8g ekran kartımla Lumion'da render almak istiyorum. Ryzen 5 3600X işlemcisinin render anında fazla ısındığını söylediler, ben de bu yüzden sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Hava soğutma ile sıvı soğutma arasındaki farkı render esnasında görebilir miyim?

Öğrendiğiniz bir sıvı soğutma var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük bütçeli sıvı soğutmalardan daha performanslı olabiliyor bazı hava soğutucular bknz; Arctic Freezer 34E-Sports Duo. Sıvı soğutuclar en az 240mm almak gerekiyor. Fan RPM ve TDP değeri yüksek olmalı.

Render al bakalım ısınacak mı kontrol et. Eğer ısınırsa alırsın ısınmazsa gereksiz masrafa gerek yok.
Çok çok ısınan işlemci 3600. Bütçeniz nedir?
600 tl max bunun yerine daha güçlü bir hava soğutucu almak daha mı mantıklı?
Düşük bütçeli sıvı soğutmalardan daha performanslı olabiliyor bazı hava soğutucular bknz; Arctic Freezer 34E-Sports Duo. Sıvı soğutuclar en az 240mm almak gerekiyor. Fan RPM ve TDP değeri yüksek olmalı.
hava soğutma işimi görür yani attığınız bu soğutucuyu düşüneceğim aynı fiyat bandında enerji.gen.tr sitesinde bulunan bir soğutucu önerebilir misiniz?

Şunlardan birini al mümkünse ve önceden bu fiyatlarda NH D15 vardı ama şu an stoklarda yok.

Geri
Yukarı