Çözüldü Ryzen 5 3600X sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

RetroTape

Decapat
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
Gtx 1660 Süper
Anakart
Asus B450
İşlemci
Ryzen 5 3600X
Merhaba iyi sosyaller bugün bilgisayarımı açtığım zaman mavi ekran hatasıyla karşılaştım, birkaç kez denememe rağmen açılmadı ve aynı hatayı aldım. Bilgisayarı geri yüklemeye çalıştım ama o da işe yaramadı ne yapmam lazım acaba? Hiçbir şekilde açılmıyor o yüzden minidump dosyası paylaşamıyorum. Hatayı fotoğraf olarak ekledim.

Tekrardan iyi sosyaller güvenli modda bilgisayarı açabildim ve miniump dosyasını almayı başardım.

Dosya Ekleri

• 08181CB9-47F7-4764-BFE1-2C5235AABEC5.jpeg
    08181CB9-47F7-4764-BFE1-2C5235AABEC5.jpeg
    181,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Güvenli modda Kaspersky'ı silmeyi denedim ama Windows installer hizmetine güvenli modda izin verilmiyor diye bir hata aldım ve maalesef silemedim.
CMD’yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatın, sonra tekrar deneyin.

• REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MSIServer" /VE /T REG_SZ /F /D "Service"
  • REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MSIServer" /VE /T REG_SZ /F /D "Service"
  • net start msiserver

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatın, sonra tekrar deneyin.

• Reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MSIServer" /ve /t reg_sz /f /d "service"
  • Reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MSIServer" /ve /t reg_sz /f /d "service"
  • Net start msiserver.

Şimdi de böyle iki tane hata aldım bunun bir çözümü var mıdır acaba yeniden başlatmayı denedim ama yine mavi ekran yedim ve tekrar açtığımda aynı hata vardı. Vanguard'ı silebildim ama sorun devam ediyor.

Şimdi de böyle iki tane hata aldım bunun bir çözümü var mıdır acaba yeniden başlatmayı denedim ama yine mavi ekran yedim ve tekrar açtığımda aynı hata vardı. Vanguard'ı silebildim ama sorun devam ediyor.
Verdiğim komutları uygulayıp bu sefer yeniden başlatmadan silmeyi dener misiniz? Kayıt defteri değişiklikleri genellikle yeniden başlatma gerektirdiği için yeniden başlatın demiştim ama sizin durumunuzda zaten kapalı olan bir hizmetin ayarlarını değiştirip servisi aktif ettiğiniz için gerek olmayabilir. Ayrıca yeni mavi ekran hatalarının minidump dosyalarını paylaşabilirsiniz, belki farklı bir şey gösterir.
Edit: Bir diğer yöntem iste güvenli modu ağ desteğiyle açıp veya başka bir bilgisayar yardımıyla Kaspersky Remover aracını kullanmak imiş, isterseniz bir de onu deneyin.

Verdiğim komutları uygulayıp bu sefer yeniden başlatmadan silmeyi dener misiniz? Kayıt defteri değişiklikleri genellikle yeniden başlatma gerektirdiği için yeniden başlatın demiştim ama sizin durumunuzda zaten kapalı olan bir hizmetin ayarlarını değiştirip servisi aktif ettiğiniz için gerek olmayabilir. Ayrıca yeni mavi ekran hatalarının minidump dosyalarını paylaşabilirsiniz, belki farklı bir şey gösterir.
Edit: Bir diğer yöntem iste güvenli modu ağ desteğiyle açıp veya başka bir bilgisayar yardımıyla Kaspersky remover aracını kullanmak imiş, isterseniz bir de onu deneyin.

Kaspersky'ı sildim ve mavi ekranı hallettim ama başka bir sıkıntıyla karşılaştığım için format attım yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı