Ryzen 5 3600X stok fan ile kullanmak

Metepv

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Sosyalden yine işlemcim için bir soru sormuştum ama bir şey daha sormak istiyorum. Bu yaz Ryzen 5 3600X ve RTX 2070S barındıran bir sistem topladım fakat soğutucu konusunda emin olamadım ve almadım bir önceki sorumda böyleydi ancak değinmek istediğim farklı bir nokta var bu sefer. Masaüstü bilgisayarımı fazla zorlamıyorum daha doğrusu oyun ve eğitim için kullanıyorum sizce stok fan bu işleri yaparken ideal bir soğutma sağlar mı ve işlemcinin ömrü bu koşullar altında azalır mı yoksa performans ta bir sıkıntı yaşar mıyım ileri ki yıllarda? ( Mesela 5 sene sonra)

Son düzenleyen: Moderatör:
95 W olduğu için alınması taraftarıyım stok soğutucu evet biraz daha kalın 3600'e göre ama 95W bir işlemci için yine yetersiz bence. Performans kaybı yaşamazsın ama bütçen varsa en azından şunu öneririm.

Düzeltme: Oyun ağırlıklı kullanmıyorsan gerek yok.

Arkadaşlar merhaba. Sosyalden yine işlemcim için bir soru sormuştum ama bir şey daha sormak istiyorum. Bu yaz Ryzen 5 3600X ve RTX 2070S barındıran bir sistem topladım fakat soğutucu konusunda emin olamadım ve almadım bir önceki sorumda böyleydi ancak değinmek istediğim farklı bir nokta var bu sefer. Masaüstü bilgisayarımı fazla zorlamıyorum daha doğrusu oyun ve eğitim için kullanıyorum sizce stok fan bu işleri yaparken ideal bir soğutma sağlar mı ve işlemcinin ömrü bu koşullar altında azalır mı yoksa performans ta bir sıkıntı yaşar mıyım ileri ki yıllarda? ( Mesela 5 sene sonra)

CPB kapalı olursa bir sorun yaşanmaz.

Açık olunca da aşırı ısınmadan frekans düşüreceğinden yine performans kaybı olmaz mı?
Bu sadece 90 derecenin üstünde meydana gelecek bir sorun. Ki bence bu kadar yüksek sıcaklık almıyordur konu sahibi. Yoksa soğutucu önerisi diye konu açardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı