Ryzen 5 3600X ve RTX 3060 Ti uyumu

Hocam aynısı zaten. Kendim kullanıyorum o kadar sessiz ve iyi soğutuyor ki. Memnun kalacağınıza şüphem yok. :D.

R5 2600 ile %50 fan devrinde 50 dereceyi bulmuyor 3.9 GHz 1.35V ile. Son fan devrine alsam bile kulağımı dayadığım halde duyamıyorum.

Tamam hocam beni tavladın ben de alıyorum Arctic :D.

Hocam aynısı zaten. Kendim kullanıyorum o kadar sessiz ve iyi soğutuyor ki. Memnun kalacağınıza şüphem yok. :D

R5 2600 ile %50 fan devrinde 50 dereceyi bulmuyor 3.9 GHz 1.35V ile. Son fan devrine alsam bile kulağımı dayadığım halde duyamıyorum.
Tek fanlı olması ile çift fanlı olması arasında bir fark olur mu? Atılan link tek fanlı model de kafam karıştı biraz.

Bence tek fanlı olanı al. Yeterli görmezsen ikinci fanı takabilirsin. Daha ucuza hem de. :D Arada 3-4 derece fark var.

2 fan nasıl takılıyor? Üst üste değildir diye düşünüyorum.

Hocam aynısı zaten. Kendim kullanıyorum o kadar sessiz ve iyi soğutuyor ki. Memnun kalacağınıza şüphem yok. :D

Ayrıca fan hızını en yüksekte çalıştırmanın bir zararı var mı? Ne kadar güçlü çalışırsa o kadar rahat ettirmez mi işlemciyi? Neden %50 performansta çalıştırıyorsunuz?

2 fan nasıl takılıyor? Üst üste değildir diye düşünüyorum.
Cevap vermeyi unuttum. :D İçinden klipsler çıkıyor. Fanı sabitliyorsunuz, sonra çoklayıcıya takıyorsunuz. Gayet basit kurulumu. Bu şekilde arka arkaya takılıyor.

1609261572052.png

Ayrıca fan hızını en yüksekte çalıştırmanın bir zararı var mı? Ne kadar güçlü çalışırsa o kadar rahat ettirmez mi işlemciyi? Neden %50 performansta çalıştırıyorsunuz?
%50 fan hızıyla, %100 fan hızının performansı hemen hemen aynı. Sıcaklık olarak 70 dereceyi geçmediği sürece sorun yok zaten. Benimki 50 derecede buz gibi çalışıyor.

Fanların ömrünü kısaltmamak için. :)

Cevap vermeyi unuttum. :D İçinden klipsler çıkıyor. Fanı sabitliyorsunuz, sonra çoklayıcıya takıyorsunuz. Gayet basit kurulumu. Bu şekilde arka arkaya takılıyor.

Eki Görüntüle 807201

%50 fan hızıyla, %100 fan hızının performansı hemen hemen aynı. Sıcaklık olarak 70 dereceyi geçmediği sürece sorun yok zaten. Benimki 50 derecede buz gibi çalışıyor.

Fanların ömrünü kısaltmamak için. :)

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Kısa bir sorum daha olacak. Arctic Freezer almaya karar verdim tamam ama eğer 2 fanlı olmasını istersem sonradan sadece pervanesini alma şansım var mı? Ekstra bir parçaya sahip olmadan gövdeye direkt 2. pervaneyi monte edebiliyor muyum?

@Emir Erdal evet. Çift fanlı olandan fark yok hiçbir şekilde. Dediğim gibi bir tane metal var. Onu soğutucuya tutturuyorsun, sonra iki fanin kablosunu birbirine bağlıyorsun oluyor. :D

Çift fanlı modelini almakla tek fanlı modelini alıp sonradan fan eklemek arasında hiçbir fark yok fiyat dışında.

@Emir Erdal evet. Çift fanlı olandan fark yok hiçbir şekilde. Dediğim gibi bir tane metal var. Onu soğutucuya tutturuyorsun, sonra iki fanin kablosunu birbirine bağlıyorsun oluyor. :D

Çift fanlı modelini almakla tek fanlı modelini alıp sonradan fan eklemek arasında hiçbir fark yok fiyat dışında.

Çok teşekkür ederim hocam yorumların için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı