Ryzen 5 3600X ve RX 5700 sistem toplama

tlggmsts

Hectopat
Daha fazla  
Toplam bütçe 9 - 9.5K geçmeyecek şekilde bir sistem kurmak istiyorum.
Genellikle mimari programlarda kullanacağım, oyun olarak da DotA2 dışında bir şey oynamıyorum. Öncelik mimari program olduğu için AMD sistem kurmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Kurduğum sistem konusunda fikir verebilirseniz sevinirim;

Şu anda yaklaşık 9K TL seviyesinde. Seçilen komponentler ile ilgili ve uyumlarıyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

Toplam bütçe 9 - 9.5K geçmeyecek şekilde bir sistem kurmak istiyorum.
Genellikle mimari programlarda kullanacağım, oyun olarak da DotA2 dışında bir şey oynamıyorum. Öncelik mimari program olduğu için AMD sistem kurmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Kurduğum sistem konusunda fikir verebilirseniz sevinirim;

Şu anda yaklaşık 9K TL seviyesinde. Seçilen komponentler ile ilgili ve uyumlarıyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum.
AMD R5 3600-MSI RTX2080 VENTUS8G-MSI B450GAM.PLUS-KINGSTON 480GB SSD CRUCIAL16GB - Vatan Bilgisayar
Hazır olarak bu sistem daha iyi olur. İşlemci ağırlıkta kullanacaksanız da aşağıdaki sistem olabilir.

MSI Radeon 5700 Mech almanızı tavsiye etmiyorum.
İnceleme videolarında kimse önermiyor termal padları çok küçük kullanmışlar bundan dolayı ısınma sorunuyla karşılaşabilirsin.
Sapphire Pulse modelini bekleyin ya da diğer custom soğutmalı modelleri bekleyin.
3600X yerine 3600 alıp RTX 2080'de alabilirsin karar senin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı