Ryzen 5 3600X ve RX 5700 sistem toplama

Myılmaz

Hectopat
Daha fazla  
AMD işlemci ve ekran kartı üzerine bir sistem kurmak istiyorum. AMD istememin sebebi bütçe sıkıntısından dolayı en uygun bunları çıkartabildim ama aşağı yukarı bütçem oynayabilir sizlerin tavsiyeleri üzerine tekrardan gözden geçirebilirim. Aşırı büyük sistem istemiyorum ve oyunlarda donma yaşamak istemiyorum FPS normal değerlerde olması benim için makuldür. Sistem şöyle
  • Ekran kartı: Sapphire Radeon RX5700 8 GB 256 Bit
  • İşlemci: Ryzen 5 3600X
  • Anakart: Belirleyemedim onun içinde 700-900 TL bütçem var
  • RAM: 16 GB
Benim istediğim ekran kartı işlemci ile uygun olur mu beni uzun süre idare eder mi bu sistem. Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var, teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ''referans'' modelli grafik kartları alacağınıza eğer aceleniz yoksa custom modelleri beklemeniz. Çünkü soğutması şu anki haliyle kötü durumda ve eğer aceleniz varsa RTX2060'a yönelin. Ben bu sistemin neredeyse aynısını sipariş ettim. ASUS TUF B450 Gaming Pro, 3600x, RTX 2060 Zotac AMP Edition ve Corsair Vengeance LPX 3200MHz 8x2GB RAM aldım. 1080p60 için mantıklı bir sistem topladığımı düşünüyorum. Kasa olarak da Cooler Master MB511 aldım çünkü daha kötü yorum duymadım, gerçekten çok övülüyor. Size de benim aldıklarımı önerebilirim.

Bence aralarında neredeyse fark olmayan olmayan 3600 - 3600x ikilisinden 3600 seçip artan yaklaşık 450 TL yi ekran kartı bütçesine ekleyip rtx2070 alın.. çünkü xt yi en kötü çift fanlı almak gerek yoksa soğumaz o kart..

Bence ''referans'' modelli grafik kartları alacağınıza eğer aceleniz yoksa custom modelleri beklemeniz. Çünkü soğutması şu anki haliyle kötü durumda ve eğer aceleniz varsa RTX2060'a yönelin. Ben bu sistemin neredeyse aynısını sipariş ettim. ASUS TUF B450 Gaming Pro, 3600x, RTX 2060 Zotac AMP Edition ve Corsair Vengeance LPX 3200MHz 8x2GB RAM aldım. 1080p60 için mantıklı bir sistem topladığımı düşünüyorum. Kasa olarak da Cooler Master MB511 aldım çünkü daha kötü yorum duymadım, gerçekten çok övülüyor. Size de benim aldıklarımı önerebilirim.
Yanı amd ekran kartı modelleri soğutmada sıkıntı mi yaşıyor. Ben bütçemden dolayı bunu seçtim çünkü fiyatı ucuz ve 1070 -1070ti civarında performans veriyor rx5700. Yanı bana fiyat performans bir urun lazım ve 8 gb olmalı ekran kartı ileriye yönelik olsunyeni çıkan oyunlar zaten en az 4 5 6 gb alıyor ekran kartından

Yanı amd ekran kartı modelleri soğutmada sıkıntı mi yaşıyor. Ben bütçemden dolayı bunu seçtim çünkü fiyatı ucuz ve 1070 -1070ti civarında performans veriyor rx5700. Yanı bana fiyat performans bir urun lazım ve 8 gb olmalı ekran kartı ileriye yönelik olsunyeni çıkan oyunlar zaten en az 4 5 6 gb alıyor ekran kartından
8GB alacaksanız illa ya 2070 alın ya da çift veya üç fanlı RX 5700 modellerinin çıkmasını bekleyin. 1 ay içinde çıkması bekleniyor custom modellerin.

3600x yerine 3600 tercih etmelisiniz, fiyat farkına değmez. Anakart olarak B450 Tomahawk öneririm, ekran kartını 5700xt ve ya 2070 seçerseniz çok daha mantıklı bir seçim olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca 5700-5700xt’den birini alacaksanız özel soğutmalı modelleri beklemelisiniz. Referans modellerde gerçekten ısınma sorunu oluyor.

8GB alacaksanız illa ya 2070 alın ya da çift veya üç fanlı RX 5700 modellerinin çıkmasını bekleyin. 1 ay içinde çıkması bekleniyor custom modellerin.
Anladım bekleyelim biraz daha
3600x yerine 3600 tercih etmelisiniz, fiyat farkına değmez. Anakart olarak B450 Tomahawk öneririm, ekran kartını 5700xt ve ya 2070 seçerseniz çok daha mantıklı bir seçim olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca 5700-5700xt’den birini alacaksanız özel soğutmalı modelleri beklemelisiniz. Referans modellerde gerçekten ısınma sorunu oluyor.
Eğer vaktiniz olursa sizinle toplamak isterim bilgisayarı

Şimdi rtx2070 bir sürü seri var hangisi daha mantıklı msı zotac asus galax, 2 fanlı ve 3 fanlı serileri var ve bitleri de değişiyor 192 ve 256
Bitlere bakmayın, internette review ve test videolarını izleyin. 3500 lira civarına RTX 2070 Ventus var. Güzel yorumları var ve nispeten daha ucuz çift fanlı bir model.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı