Çözüldü Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT sistem drop sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hepinize merhaba dostlarım başlıkta olduğu gibi oyuna girdigim andan itivaren bu 3 tuşa ne zaman basarsam basayım sadece sesli bildirim ile drop alıyorum. Sistemimi dahaca yeni kurdum bileşenlerim;
AMD Ryzen 5 3600X.
ASUS Prime X570 PRO.
Gskills Trident Z Neo 3600 MHz CL16 16 GB RAM (2×8)
Sapphire RX 5700 XT Pulse.
Samsung 970 Evo Plus 500 GB.
ASUS ROG 750W güç kaynağı
Windows 10 deneme sürüm.
Sistemi kuralı 1 hafta kadar oluyor şu anlık LOL CS:GO Witcher 3 ve warframe indirebildim oyunları açtığım andan itibaren CTRL alt ve Shift tuşlarına ne zaman bastığımda arka plandan sesli bir uyarı veriyor herhangi bir yazılı veya görsel bir bildirim bulunmuyor ve bu kesilmiyor da ne zaman basarsam basayım uyarıyı vermeye devam ediyor. BIOS ve ekran kartının sürümüm güncel onlardan da eminim. X box Game bar olsun AMD'nin performans derstegi uygulamasınında Steam'ın da kısayol ile açilma tuş kombinasyonladinı sıfırladim none durumuna getirdim bu durumun onlardan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
+Sorunu cozdunuz mu?

Sorunu cözdüm. Benim yaşadığım sorun Radeon uygulamasının kullandığı kısayollardaymış. Oyunlarda sıkla kullandığım tuş kombinasyonu yayın kayıt et kısayoluymuş. Hatta fark bile etmeden 80 GBtan fazla görüntü kayıt etmişim 🙂. Radeon'un kullandığı bütün kısayolları kapattım öyle çözdüm. Her yayın kaydederken drop atıyordu.
+Sorunu cozdunuz mu?

Sorunu cözdüm. Benim yaşadığım sorun Radeon uygulamasının kullandığı kısayollardaymış. Oyunlarda sıkla kullandığım tuş kombinasyonu yayın kayıt et kısayoluymuş. Hatta fark bile etmeden 80 GBtan fazla görüntü kayıt etmişim 🙂. Radeon'un kullandığı bütün kısayolları kapattım öyle çözdüm. Her yayın kaydederken drop atıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı