Ryzen 5 3600XT'ye soğutucu alınır mı?

120mm ile 240mm arasındaki fark nedir? O modele baktım şimdi İtopya'da 700 tlymiş gayet güzel hatta bir toptancıdan daha uyguna bile bulunabilir.

120mm ile 240mm arasındaki fark nedir? O modele baktım şimdi İtopya.

Radyatör hacmi iki katı ve çift fan ile geliyor, bu yüzden birkaç derece daha iyi soğutuyor, onun dışında bir fark yok hocam bildiğim kadarıyla. Pompa ve malzeme kalitesi aynı. Bence bu modele 700 TL vermeyin, 100-150 TL yukarısına çok çok daha iyileri var çünkü. Fakat 600 TL ve aşağısına bulursanız o zaman hava soğutuculardan daha mantıklı hale geliyor.

Radyatör hacmi iki katı ve çift fan ile geliyor, bu yüzden birkaç derece daha iyi soğutuyor, onun dışında bir fark yok hocam bildiğim kadarıyla. Pompa ve malzeme kalitesi aynı. Bence bu modele 700 TL vermeyin, 100-150 TL yukarısına çok çok daha iyileri var çünkü. Fakat 600 TL ve aşağısına bulursanız o zaman hava soğutuculardan daha mantıklı hale geliyor.
dostum tam şu an itopyada indirime girmiş 240mm olanı 500tl. onu alacağım gibi duruyor teşekkür ederim tavsiyelerin için eklemek istediğin bir şey var mı?

Dostum tam şu an İtopya'da indirime girmiş 240mm olanı 500TL. Onu alacağım gibi duruyor teşekkür ederim tavsiyelerin için eklemek istediğin bir şey var mı?

Montajı yaparken pompanın radyatöre kıyasla daha aşağıda durmasına özen göster. İçteki ufak hava balonlarının pompada birikmesini engeller. Onun dışında boruları fazla bükmemeye özen göster.

Benim ilk sıvı soğutma tecrübem şahsen memnunum üründen pompa sesi neredeyse duyulmuyor, fakat gelen stok fanlar biraz uğultulu canın isterse BIOS üzerinden fan devrini biraz düşük ayarlarsın.

Ha birde emin olun 500 TL'ye daha iyi bir soğutucu bulamazsınız kolay kolay. Fiyat çok uygun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı