Ryzen 5 5600 nasıl overclock yapılır?

xEstarossa

Attopat
Daha fazla  
RAM
Xpg 2x8gb
Anakart
Msı B450-A Pro
Herkese merhaba, Ryzen 5 5600 işlemcime ufak bir overclock yapmak istiyorum. Default halde 3.5GHz'de çalışıyor ve ben 3.9'a çıkarmak istiyorum.
Voltaj değerini kaç yapmam gerektiği hakkında bir şey bulamadım internette çünkü bu işlemciye OC yapanlar 4.4GHz ve üzerine çıkmaya çalışıyor, benim amacım bu kadar yüksek OC yapmak değil. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Ryzen 5 5600.
MSI B450-A Pro.
16 GB RAM.
600 watt PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar yüksek OC derken? İşlemci zaten uygun şartlar altında 4400 Mhz değerini kendisi görebiliyor. Bende öyle, çoğu kişide de öyle. Siz kendi işlemcinizi herhangi bir programla izleyip (MSI Afterburner gibi) kaç MHz civarında çalıştığına baktınız mı?

Bence 4700 MHz gayet iyi olur zaten işlemci kendi hızını fabrika çıkışlı haliyle.
4400 MHz çıkartıyor sakın stok soğutucu ile denemeyin normalde bile stok soğutucu yetmiyor.
Bu yüzden kule tipi veya sıvı soğutma yoksa işlemci çok ısınır ve performansını kendi düşürür.
Aynı zamanda çok sıcak çalışırsa işlemcinin ömrü bayağı kısalır.

Bu kadar yüksek OC derken? İşlemci zaten uygun şartlar altında 4400 Mhz değerini kendisi görebiliyor. Bende öyle, çoğu kişide de öyle. Siz kendi işlemcinizi herhangi bir programla izleyip (MSI Afterburner gibi) kaç MHz civarında çalıştığına baktınız mı?
stok fan olduğundan dolayı minimal bir boost yapmak istiyorum ne kadar voltaj vericeğimi bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı