Ryzen 5 4500U laptopun oyun performansı

emirmertyy

Decapat
Daha fazla  
Bende Ryzen 5 4500U Vega 6 dahili ekran kartı olan bir laptop var. YT de oyun performansına baktığımda çok sistem isteyen yeni oyunları 720 en düşük ayarlarda 30FPS civarı gösteriyor. Bunların doğruluk payı nedir? Şu an 8 GB RAM var arttırıcağım yakın zamanda SSD var zaten ben de bunlar gibi sonuçlar alabilir miyim sizce?

Hocam işlemcinizin sondaki harfi bu işlemcinin oyun için yapılmadığını gösterir U işlemciler düşük pil tüketimi için tasarlanmıştır H veya X harfleri ise tamamen performans için yapılmıştır işlemciden dolayı darboğaz yersiniz. Ben olsam o laptopu satıp yerine daha performanslı bir laptop alırdım.

Doğruluk payı var. Ama sisteme en az bir 8 GB RAM daha taktırmalısınız. Ama oyunlardan da çok beklentiniz olmasın.

16 GB dahi takmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz diye :) beklentim son zamanlarda çıkan büyük oyunları oynatsın yeter 720p 30FPS'ye razıyım ama verir mi bilemedim işte.

Hocam işlemcinizin sondaki harfi bu işlemcinin oyun için yapılmadığını gösterir u işlemciler düşük pil tüketimi için tasarlanmıştır H veya X harfleri ise tamamen performans için yapılmıştır işlemciden dolayı darboğaz yersiniz. Ben olsam o laptopu satıp yerine daha performanslı bir laptop alırdım.

Açmaz mı diyosun hocam.

16 GB dahi takmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz diye :) beklentim son zamanlarda çıkan büyük oyunları oynatsın yeter 720p 30FPS'ye razıyım ama verir mi bilemedim işte.

Açmaz mı diyosun hocam.

Demek istediğim 16 GB RAM eklemek yerine harici ekran kartı olan en basitinden RTX 3050 Ti olan bir laptop almanı tavsiye ederim genellikle bu laptoplarda i5-12500H kullanıyorlar çok performanslı işlemci 8 GB RAM ile geliyor sonra da istersen 16 yaparsın veya 16 GB versiyonunu alırsın

Demek istediğim 16 GB RAM eklemek yerine harici ekran kartı olan en basitinden RTX 3050 Ti olan bir laptop almanı tavsiye ederim genellikle bu laptoplarda i5-12500H kullanıyorlar çok performanslı işlemci 8 GB RAM ile geliyor sonra da istersen 16 yaparsın veya 16 GB versiyonunu alırsın.

Ona da çok bütçe yok hocam ya, zaten bunu oyun olarak almadım. Şöyle hem işlerimi görsün hem de düşük çaplı oyunları oynatsın. Online olur eski hikaye oyunları aldım Steam'den onları oynarım diye; ama metro serisine bakınca mesela heyecanlanıyor insan ilk iki eyvallah son oyun ama sıkıntı işte açar mı açmaz mı merak ettim ondan yazdım teşekkür ederim hocam.

Ona da çok bütçe yok hocam ya, zaten bunu oyun olarak almadım. Şöyle hem işlerimi görsün hem de düşük çaplı oyunları oynatsın. Online olur eski hikaye oyunları aldım Steam'den onları oynarım diye; ama metro serisine bakınca mesela heyecanlanıyor insan ilk iki eyvallah son oyun ama sıkıntı işte açar mı açmaz mı merak ettim ondan yazdım teşekkür ederim hocam.

Yine sen bilirsin hocam ama ben olsam boşuna masraf yapmam para biriktiririm ama bütçeni bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz

Geri
Yukarı