Ryzen 5 4650G için RAM tavsiyesi

Bütçe
1000
Arkadaşlar bende Corsair Vengeance 2x8 16 GB RAM aldım R3 2200G için, Vengeance 3000MHz kötü müdür sizce OC performansı vs diğerlerine göre düşükmüş galiba bana çok sorun çıkartır mı? Anakart A320M S2H. @112819 @crazyreign
OC perfonmansı hakkında bir fikrim yok ne iyi ne kötü bir şey söylenemez. Sosyal'de bir kaç kişi XMP profili ile ilgili sıkıntı yaşamıştı bu RAM'lerde. Ama bu herkesde olacak diye bir şey yok. Hayırlı olsun sıkıntısız kullanabilirsiniz belleklerinizi. Overclock perfonmansı hakkında pek bir fikrim yok dediğim gibi. Aşırıya kaçmadığınız sürece OC denemesi yapmaktan zarar gelmez reset atar sistem en fazla. Anakartınız zaten yüksek MHz değerlerini desteklemiyor zannedersem.

OC performansı hakkında bir fikrim yok ne iyi ne kötü bir şey söylenemez. Sosyal'de birkaç kişi XMP profili ile ilgili sıkıntı yaşamıştı bu RAM'lerde. Ama bu herkeste olacak diye bir şey yok. Hayırlı olsun sıkıntısız kullanabilirsiniz belleklerinizi. Overclock performansı hakkında pek bir fikrim yok dediğim gibi. Aşırıya kaçmadığınız sürece OC denemesi yapmaktan zarar gelmez reset atar sistem en fazla. Anakartınız zaten yüksek MHz değerlerini desteklemiyor zannedersem.

Yüksek ihtimal yapmam zaten hocam. Teşekkür ederim bilgiler için.

RAM almadıysanız GeIL EVO potenza AMD Edition 3600MHz serisi bayağı iyidir. 4000MHz'e çıkabiliyor 1.4v ile ve 4xxxg serisi çok duyarlı RAM hızına. 3200MHz'den 4000MHz'e çıkış oyunlarda %10 ile %30 arası performans kazancı sağlayabiliyor oyununa göre.

Birde en az A520 chipsetli anakart alın. Aşağısı işlemcinizi kısıtlar (ram hızları kısıtlı çünkü)

RAM almadıysanız GeIL EVO potenza AMD Edition 3600MHz serisi bayağı iyidir. 4000MHz'e çıkabiliyor 1.4v ile ve 4xxxg serisi çok duyarlı RAM hızına. 3200MHz'den 4000MHz'e çıkış oyunlarda %10 ile %30 arası performans kazancı sağlayabiliyor oyununa göre.

Bir de en az A520 chipsetli anakart alın. Aşağısı işlemcinizi kısıtlar (RAM hızları kısıtlı çünkü)

RAM satın aldım Crucial Ballistix 3600 MHz 8x2 RAM satın aldım onunda overclock performansı yüksek demişlerdi. Anakart olarak da Gigabyte B450M S2H V2 satın aldım. A520 chipsetden daha iyi değil midir B450 chipset?

Yeni konular

Geri
Yukarı