Ryzen 5 5500 %0 kullanımda 3.0-4.2GHz aralığında çalışıyor

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
RAM
Kingston DDR4 16GB (2x8GB) 3600 MHz Fury Beast
Anakart
ASRock B550
Merhaba arkadaşlar bu sorunu çözmeden rahat edemeyeceğim sanırım çok rahatsız ediyor beni. İşlemci %0 kullanımda 3.0GHz - 4.2GHz arasında geziyor. Windows dengeli modda, birkaç kişiye sordum onlarda çok daha düşük frekansda çalışıyor Ryzen işlemci. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran görüntüsü 2023-06-20 185747.png

Ekran görüntüsü 2023-06-20 185816.png

Ekran görüntüsü 2023-06-20 185953.png

Ekran görüntüsü 2023-06-20 190020.png

Ekran görüntüsü 2023-06-20 190237.png

Ryzen işlemciler kendini otomatik olarak boostlama özelliğine sahip, benim işlemcim boşta 3.5Ghz'lere kadar düşüyor ama bir şey açmaya çalıştığımda 4.2Ghz'e kadar otomatik olarak kendini boostlayabiliyor. Aslında o bir sorun değil, hem soğutma hemde performans anlamında daha sağlıklı olur senin için. O yüzden kafana takacağın bir problem değil Ryzen işlemciler bu şekilde çalışıyor hatalı bir şey yok ortada.

Ryzen işlemciler kendini otomatik olarak boostlama özelliğine sahip, benim işlemcim boşta 3.5Ghz'lere kadar düşüyor ama bir şey açmaya çalıştığımda 4.2Ghz'e kadar otomatik olarak kendini boostlayabiliyor. Aslında o bir sorun değil, hem soğutma hemde performans anlamında daha sağlıklı olur senin için. O yüzden kafana takacağın bir problem değil Ryzen işlemciler bu şekilde çalışıyor hatalı bir şey yok ortada.
Kimine sorduğumda Ryzen işlemci daha düşük frekanslarda çalışıyor boşta. O yüzden bir hata arıyorum.

Kimine sorduğumda Ryzen işlemci daha düşük frekanslarda çalışıyor boşta. O yüzden bir hata arıyorum.

Herhangi bir hata aramana gerek yok, sistem donanımlarına göre işlemciye fazla yük binmesi gerekiyorsa o şekilde ayarlıyordur ya da sorduğun kişilerde farklı ayarları vardır ama bir sorun yok yani içini ferah tutabilirsin.

Geri
Yukarı