Ryzen 5 5500 için F/P soğutma önerisi

MrtKya

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Radeon RX 6650 XT
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
İtopya'dan yaklasık 2 ay önce aldım hazır sistem. Isınma sorunu yasıyorum. Oyun oynarken vb durumlarda kapanma oluyor. Ben de işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Bildiğiniz bir F/P işlemci soğutucu varsa söylerseniz sevinirim.

Şu anlık Snowman 6 bakır kanallı 3 fanlı Rainbow X6 CPU fan ışlemci soğutucu modelini düşünüyorum.

İtopya'dan yaklasık 2 ay önce aldım hazır sistem. Isınma sorunu yasıyorum. Oyun oynarken vb durumlarda kapanma oluyor. Ben de işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Bildiğiniz bir F/P işlemci soğutucu varsa söylerseniz sevinirim.

Şu anlık Snowman 6 bakır kanallı 3 fanlı Rainbow X6 CPU fan ışlemci soğutucu modelini düşünüyorum.

Stok soğutucular Ryzen 5 5500'ü normalde soğutması lazım 60-65 derecelerde termal macunlarını kontrol eder misiniz?

Hocam soğutucudan önce bi termal macun yeniler mısınız? Ben 4 aydır 5500 kullanıyorum ve stok soğutucu ile 70 dereceyi geçmiyor.

Hocam sistemi alalı 2 ay anca olmustur macunda sıkıntı olduğunu pek de düşünmüyorum.
Hocam 5500 bende de var, sistem 1 yıllık, 1 ayda bir temizlik yapıyorum. Bende oyunlarda 85'e kadar çıkıyor, bu güne kadar hiç kapanma olmadı. Stok fan kullanıyorum.
Yakın zamanda soğutucu almayı planlıyorum.
Siz CPB kapatırsanız sorununuz düzelir.
Bu arada son 3-4 aydır 85lere çıkıyor, normalde oyunlarda 75'i geçmiyordu.

Hocam 5500 bende de var, sistem 1 yıllık, 1 ayda bir temizlik yapıyorum. Bende oyunlarda 85'e kadar çıkıyor, bu güne kadar hiç kapanma olmadı. Stok fan kullanıyorum.
Yakın zamanda soğutucu almayı planlıyorum.
Siz CPB kapatırsanız sorununuz düzelir.
Bu arada son 3-4 aydır 85'lere çıkıyor, normalde oyunlarda 75'i geçmiyordu.

CPB nedir hocam?

CPB nedir hocam?
Core Performance Boost, BIOS ayarlarından kapatıyorsun. boost clock yapmasını engelliyor, yani 3.6ghz'nin üzerine çıkmıyor. Sıcaklık güzelce bir düşüyor, fpsde aynı kalmayacak tabii, ama çok düşmüyor.

Core Performance Boost, BIOS ayarlarından kapatıyorsun. Boost clock yapmasını engelliyor, yani 3.6GHz'nin üzerine çıkmıyor. Sıcaklık güzelce bir düşüyor, FPS'de aynı kalmayacak tabii, ama çok düşmüyor.

Bu mudur hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20230821_195108.jpg
    IMG_20230821_195108.jpg
    173,5 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı