Ryzen 5 5500 için işlemci soğutucu önerisi

Atsızz00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba stok fan kullanıyorum bilgisayarımı 2023 ocağın 1'inde aldım 10 aydır kullanıyorum günde en az 5 saat çalışıyor bu süre zarfında işlemcim 70 72 derecelerde geziyor stok fanda termal macun değişimide yapmadım hiç sizce kule tipi soğutucu alınır mı? Soğutucu olarak DeepCool AK400 almayı düşünüyorum sizce alınır mı? Hazır indirime girmişken 1300 TL'lerden 900e düşmüş.

Merhaba stok fan kullanıyorum bilgisayarımı 2023 ocağın 1'inde aldım 10 aydır kullanıyorum günde en az 5 saat çalışıyor bu süre zarfında işlemcim 70 72 derecelerde geziyor stok fanda termal macun değişimide yapmadım hiç sizce kule tipi soğutucu alınır mı? Soğutucu olarak DeepCool AK400 almayı düşünüyorum sizce alınır mı? Hazır indirime girmişken 1300 TL'lerden 900e düşmüş.

Elindeki işlemciyi satıp ikinci el 5600'e geçmek daha mantıklı bir hareket olur.

Bencede alınabilir bendede aynı işlemci var ve stok fanla tam yükte beni rahatsız edebiliyor bende snowman t6 almıştım şu an gayet güzel

Ryzen 5600 bile stokda rahat çalışabiliyorken bu işlemciye soğutucu almak mantıksız olur. İşlemciler zaten yüksek sıcaklıkda çalışsın diye yapılmış yani 95leri vb görmediği sürece önemli değil. Para israfı olur buna soğutucu almak onun yerine ryzen 5 5600 alın.

Yükte 72 derece normal yeni bir fan almana gerek yok bu işlemciye termal macun yenile stok fanla devam et yok ben masraf yapmak istiyorum diyorsan söylediğin soğutucuyu alabilirsin. Antalya sıcağında yaşamıyorsan 5600 stokla kullanılıyorken 5500'e kule fan almak mantıksız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı