Ryzen 5 5500 ısınır mı?

Ömer3124

Femtopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 5500 ısınır mı? Yok şunu al yok bunu al demeyin, sadece hayır ve evet. Stok fanı ile kullanacağım bir de 80-85 dereceleri geçiyor mu söyler misiniz?

Ryzen 3 3100 kullanan biri olarak çok daha yeni bir Ryzen modelinde ısınma problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Ağır yükte bile en fazla 80 derece civarı olur muhtemelen. Arada bir temizliğini yaparsanız ve 6 ayda bir de termal macun yenilerseniz bir sorun yaşamazsınız.

Ryzen 3 3100 kullanan biri olarak çok daha yeni bir Ryzen modelinde ısınma problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Ağır yükte bile en fazla 80 derece civarı olur muhtemelen. Arada bir temizliğini yaparsanız ve 6 ayda bir de termal macun yenilerseniz bir sorun yaşamazsınız.
Tessekür ederim

Stok fanla 80 dereceyi gecmez. Kendim kullanıyorum hocam. Derseniz ki bana cok iyi bir hava sogutucu alabilrsiniz.

Sağ olun hocam.

Kasanın önü havadarsa sıcak günlerde yüke göre 85 olur.

Yok sadece yanları açık fakat termal macun gibi işlerini yapsam bende 85-80 çok göreceğini sanmıyorum zaten daha fazla Valorant- CS:GO gibi daha hafif olan oyunlarda kullanacağım.

Sağ olun hocam.

Yok sadece yanları açık fakat termal macun gibi işlerini yapsam bende 85-80 çok göreceğini sanmıyorum zaten daha fazla Valorant- CS:GO gibi daha hafif olan oyunlarda kullanacağım.

Bu dediğin oyunlar asıl ısıtıyor işlemciyi :) İşlemci odaklı oyunlar bunlar. FPS sabitlemezsen çok ısınıyor. Sana uygun değeri denersin. Ben sabitliyorum soğutmanın fan sesi azalsın diye.

Macunu düzgün olduğu sürece pek geçeceğini sanmıyorum, özellikle de kış aylarında. Ömrüne birşey olmaz, ama uygun olduğunuz bir zamanda ucuza kule tipi soğutucu takarsınız iyi olur.

Ayrıca işlemci üstündeki termal macun da maksimum 1 sene götürür. Sonra değiştirmeniz gerekecek yoksa ısıyı arttırır.

Macunu düzgün olduğu sürece pek geçeceğini sanmıyorum, özellikle de kış aylarında. Ömrüne bir şey olmaz, ama uygun olduğunuz bir zamanda ucuza kule tipi soğutucu takarsınız iyi olur.

Ayrıca işlemci üstündeki termal macun da maksimum 1 sene götürür. Sonra değiştirmeniz gerekecek yoksa ısıyı arttırır.

Bilmiyorum hocam şimdi 12100F veya 11400F gibi işlemciler almayı düşünüyorum şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı