Ryzen 5 5500 nasıl takılır?

Sistemdeki işlemciyi çıkarıp yeni aldığım işlemciyi takacağım. Nasıl yapacağım? Ryzen 5 5500.
Tecnophat sistem montaj rehberinde güzelce anlatılmış. Burda anlatsak havada alır. Görüp yapmak daha iyidir. Şu an link atamıyorum ama sistem montaj rehberi diye aratırsanız rahatça erişebilirsiniz. Gayet basit bir işlem

CPU fanı çıkartın.
Çentiği yukarı doğru yükseltin.
Eski işlemciyi çıkartın.
Yeni işlemciyi üçgene göre yerleştirin.
Termal macunu sürün.
CPU fanı takın.
Sistem açıldığı zaman Y tuşuna basın.

Sistemdeki işlemciyi çıkarıp yeni aldığım işlemciyi takacağım. Nasıl yapacağım? Ryzen 5 5500.

En basitinden kasanın fişlerini söküp bir yere yatır önce işlemci fanını sök daha sonra işlemcinin yanındaki çentiği dışa dogru cekip yukarı kaldır eskiyi sök yeniyi aynı şekil tak bu kadar.

CPU fanı çıkartın.
Çentiği yukarı doğru yükseltin.
Eski işlemciyi çıkartın.
Yeni işlemciyi üçgene göre yerleştirin.
Termal macunu sürün.
CPU fanı takın.
Sistem açıldığı zaman Y tuşuna basın.
Soğutucunun kendi macunu varmış diye macun almadım ve Y'ye neden basıyorum?

Y'ye neden basıyorum?

TPM ayarlarını sifirliyoruz. Sistem açıldığı zaman sizden Y veya N tuşuna basmanızı isteyecek. Bitlocker kullanıyorsanız N tuşuna basın.

Bu da video anlatım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucunun kendi macunu varmış diye macun almadım ve Y'ye neden basıyorum?
Hocam bilgisayar açıldığında size aşağıda fotoğrafını koyduğum bir uyarı çıkarıyor. Eğer bitlocker kullanıyorsanız no anlamına gelen “n” tuşuna eğer kullanmıyorsanız yes anlamına gelen ”y” tuşuna basmanız gerekli. TPM ayarları yeni CPU’ya göre ayarlanıyor (sıfırlanıyor).

Dosya Ekleri

• D487D3D8-D20E-4014-A0D1-A624AEA340CD.jpeg
    D487D3D8-D20E-4014-A0D1-A624AEA340CD.jpeg
    128,7 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı