Ryzen 5 5500 vs Ryzen 5 3600

Bütçe
2500 civarı

ftlX0

Kilopat
RAM
8 gb ddr4 3000 mhz gskill kırmızı
Anakart
asus a320m-k
İyi Sosyaller. Bütçem 2500 civarı maalesef daha fazla çıkamam. Anakartım ise ASUS A320M-K. BIOS güncellemesi yapıp kullanabiliyorum bu iki işlemciyide öyle biliyorum. Gönül isterdi anakartıda yükselteyim ama şu an onu yapacak bütçem yok. En fazla 1 RAM daha takabilirim sisteme onun harici param yok o kadar. Sizce hangisi daha uzun vadeli olur. Çünkü sürekli parça değiştirebilecek bir durumum yok. Ryzen 3 1200 almıştım PC'yi toplarken 2 yıl önce birkaç ay sonra değiştiririm diye. 2 yıl oldu daha yeni fırsat bulabildim işlemciyi değiştirmeye. Önerilerinize açığım başka işlemci önereceksinizde. İyi günler.

Ryzen 5 3600'de soğutucu yokmuş şu an yazdıktan sonra fark ettim. Eski işlemcimin fanını kullanabilir miyim eğer ki alırsam işlemciyi sıkıntı çıkmaz herhalde.

Olmazsa birazcık daha verip buradanda alabilirim.

Son düzenleme:
5500 en mantıklı seçim hem güncel hem de mevcut bütçede en hızlısı.

Bütçe artmadıkça 5600 olamıyor ise en iyisi 5500.

5500 en mantıklı seçim hem güncel hem de mevcut bütçede en hızlısı.

Bütçe artmadıkça 5600 olamıyor ise en iyisi 5500.

Sağ olun. Sonradan yeni fan alacağım ama şimdilik içindeki stok fanı kullanmak zorundayım, bir sorun olmaz değil mi? Macun olarak şu anda kutunun içinden çıkacak olanı kullanacağım çünkü. Sonra iyi bir fan aldığımda iyi bir macunla yapacağım zatende şu an idare eder bir sıkıntı olmaz değil mi?

Sağ olun. Sonradan yeni fan alacağım ama şimdilik içindeki stok fanı kullanmak zorundayım, bir sorun olmaz değil mi? Macun olarak şu anda kutunun içinden çıkacak olanı kullanacağım çünkü. Sonra iyi bir fan aldığımda iyi bir macunla yapacağım zatende şu an idare eder bir sıkıntı olmaz değil mi?

Sıkıntı yaşamazsınız. Zaten büyük bir o.c yapmadığınız sürece problem olmaz.

Kendi soğutucusu da var kutulu alırsanız öyle kullananlarda var. Zaten soğutucu üzerinde macunu hazır geliyor direk takıyorsunuz.

Sıkıntı yaşamazsınız. Zaten büyük bir o.c yapmadığınız sürece problem olmaz.

Kendi soğutucusu da var kutulu alırsanız öyle kullananlarda var. Zaten soğutucu üzerinde macunu hazır geliyor direk takıyorsunuz.

Hocam müşteri hizmetlerine yazmıştım Amazon Germany linki için R5 5500 için, içinde termal macun gelmiyormuş sanırım. Emin değilim.

İyi sosyaller. Bütçem 2500 civarı maalesef daha fazla çıkamam. Anakartım ise ASUS A320M-K. BIOS güncellemesi yapıp kullanabiliyorum bu iki işlemciyide öyle biliyorum. Gönül isterdi anakartıda yükselteyim ama şu an onu yapacak bütçem yok. En fazla 1 RAM daha takabilirim sisteme onun harici param yok o kadar. Sizce hangisi daha uzun vadeli olur. Çünkü sürekli parça değiştirebilecek bir durumum yok. Ryzen 3 1200 almıştım PC'yi toplarken 2 yıl önce birkaç ay sonra değiştiririm diye. 2 yıl oldu daha yeni fırsat bulabildim işlemciyi değiştirmeye. Önerilerinize açığım başka işlemci önereceksinizde. İyi günler.

Ryzen 5 3600'de soğutucu yokmuş şu an yazdıktan sonra fark ettim. Eski işlemcimin fanını kullanabilir miyim eğer ki alırsam işlemciyi sıkıntı çıkmaz herhalde.

Olmazsa birazcık daha verip buradanda alabilirim.

Sistem ve bütçe durumlarımız aynı. Ben de şu an tam bu ikilemde kaldım. Siz ne yaptınız hangi işlemciyi aldınız? Ve memnun musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı