Ryzen 5 5500 PC ısınıp kapanıyor

TheIBlue

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba başlıkta da yazdığım gibi bilgisayarım yük altında iken ısınıp kapanıyor.
Sistem özellikleri.
Anakart: A520M S2H.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
RAM: Apacer Nox 8x2 16 GB DDR 4 3600MHz.
SSD: Adata 512 GB.
PSU: Gamepower GP-650 650W 80+ Bronze güç kaynağı.

Sorun şu MSI Afterburner ile ekran kartı fanını açtığım zaman ve ayrıca App Center'dan işlemci fanını da hızlandırdığım zaman yük bindiren oyunlar oynadığımda 10-15 dakika sonra PC bir anda resetleniyor. Bu fanları açtığım zaman reset atıyor ancak bu fanları oto bıraktığım zaman PC daha çok ısındığı için reset atıyor kasa çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Kapatma tuşuna basılı tutsam da işlev görmüyor ancak arkadan şartelini kapatınca kapanıyor ve bir süre açılmıyor. (Kasa açılıyor ekran vermiyor) 5 dakika civarı sonra açtığımda açılıyor ekran kartı testi yaptım işlemci testi yaptım ikisi de yük altında uzun süre kalabiliyor sıkıntı olmadan. Peki o zaman sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorunu farklı RAM takınca almıştım 3200MHz 2x8 GB'dan 3600MHz 2x8 geçince 10-15 dakika oynatıyor sonra şak diye kapanıyordu. Meğer RAM'ler arızalıymış iade ettim.
Bir de işlemciye kötü bir OC aynı soruna yol açar, OC yaptınız mı?

Öncelikle merhaba başlıkta da yazdığım gibi bilgisayarım yük altında iken ısınıp kapanıyor.
Sistem özellikleri.
Anakart: A520M S2H.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
RAM: Apacer Nox 8x2 16 GB DDR 4 3600MHz.
SSD: Adata 512 GB.
PSU: Gamepower GP-650 650W 80+ Bronze güç kaynağı.

Sorun şu MSI Afterburner ile ekran kartı fanını açtığım zaman ve ayrıca App Center'dan işlemci fanını da hızlandırdığım zaman yük bindiren oyunlar oynadığımda 10-15 dakika sonra PC bir anda resetleniyor. Bu fanları açtığım zaman reset atıyor ancak bu fanları oto bıraktığım zaman PC daha çok ısındığı için reset atıyor kasa çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Kapatma tuşuna basılı tutsam da işlev görmüyor ancak arkadan şartelini kapatınca kapanıyor ve bir süre açılmıyor. (Kasa açılıyor ekran vermiyor) 5 dakika civarı sonra açtığımda açılıyor ekran kartı testi yaptım işlemci testi yaptım ikisi de yük altında uzun süre kalabiliyor sıkıntı olmadan. Peki o zaman sorun nedir sizce?
işlemci beli sıcaklığı geçince kapanır PC bı termal macunu yenile sen

Macun var degil mi?
Macunu yeni değiştirttim sağlam

işlemci beli sıcaklığı geçince kapanır PC bı termal macunu yenile sen
İşlemci belli sıcaklığa erişmiyor daha 69 derece de falan kapanıyor

Hocam aynı sorunu farklı RAM takınca almıştım 3200MHz 2x8 GB'dan 3600MHz 2x8 geçince 10-15 dakika oynatıyor sonra şak diye kapanıyordu. Meğer RAM'ler arızalıymış iade ettim.
Bir de işlemciye kötü bir OC aynı soruna yol açar, OC yaptınız mı?
OC yapmadım ramlerin arızalı olma ihtimalini nasıl anlarım

Sorun çözüldü arkadaşlar Ram'in birini çıkardım ve Pc artık kapanmıyor Yardımlarınız için Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı