Ryzen 5 5500 RX 6600 sistem GTA 6 için yeterli mi?

Bütçem 16 bin ve bunlar alacaklarım:

İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.

Anakart: ASRock A520M-HDS

Ekran kartı: Sapphire RX 6600 8 GB.

RAM: Apacer Panther (2x8) 16 GB 3200MHz CL16.

Depolama: Agı 512 GB NVMe M.2 SSD.

Kasa: BitFenix nove mesh.

PSU: BitFenix 550W.

Toplam 15.500TL ediyor sizce ne yapmalıyım daha iyi sistem ayarlanır mı? (GTA 6 olmasa da olur)
dostum 5500 tırt işlemci 5600 veya muadili 12400f al min.

Donanım Arşivi, PC hocası, mert bayentemur, haqqus falan.
HDD'ler oyun için çok yavaş SSD lazım ayrıca bu sisteme 32 saçma olur.

Ya ben dediğim gibi fazla bu konulardan anlayan biri değilim sadece Fortnite türü oyunları düzgün FPS'de ve akıcı bir şekilde oynayayım yeterli bana. Bir sistem öneriniz var mı? Gerçekten bir bilgim yok PC toplama ile.

Ya ben dediğim gibi fazla bu konulardan anlayan biri değilim sadece Fortnite türü oyunları düzgün FPS'de ve akıcı bir şekilde oynayayım yeterli bana. Bir sistem öneriniz var mı? Gerçekten bir bilgim yok PC toplama ile.
Dediğim gibi youtuber sistemlerini takip et çok indirim olabiliyor. Basitçe söylemem gerekirse en az 512 GB M.2 SSD olmalı en az 16 GB ram olmalı ve darboğaz olmamalı. Ama bu tür şeyler YouTuber sistemlerinde dikkat ediliyor edilmese bile zaten bilgili kişiler yorumlardan linçler yorumlarada çok bak.

Ya zaten sadece hafta sonları giren biri olarak arkadaşlarla eğlencesine CS:GO ve Fortnite atıyoruz. Bende de çöp bir laptop olduğu için onlara fazla katılamıyorum şu anlık yeterli olur sanırsam.

Teşekkürler. Bende bu işlerden hiç anlamam :D
O zaman buna benzer bir sistem yeter ama FPS tarzı oyunlar ağırlıklı ise bende işlemciyi 5600 yapmak gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı