Ryzen 5 5500 - RX 6600 sistem önerisi

mlhsrkya

Zeptopat
Daha fazla  
Selam herkese arkadaşlar. Bayağıdır sistem araştırıyorum uzun zamandır bekliyordum almak için şöyle bir sistem buldum. Game testlerine falan baktığım kadarıyla benim için yeterli 1K Ultra çoğu oyunu oynatıyor. Fakat sistemden fazla anlamadığım için bir sizinde bakmanızı istiyorum bir eksiği gediği var mıdır? Bu arada ben M.2 SSD'sini Kioxia'dan kingstona çevirdim bir de anakartını Dragon'dan B450M-K'ya çevirdim. İyi yapmış mıyım? Ve bu sistem alınır mı?

EDIT: Bir de i5 li olanı var arkadaşlar valla zar zor biriktirdim zaten sizce beni en iyi hangisi götürür sadece oyun falan oynayacam. edit render falan yapmayacağım.
@messinicocugu agam forumlarda gördüm sizi. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
Ben bunu tercih ederdim. Arttırabilirseniz tabii düzenlemenizi yeni gördüm.

Ben bunu tercih ederdim. Arttırabilirseniz tabii düzenlemenizi yeni gördüm.

hocam o kadar param yok ya max 12k aslında o bile çokta işte kredi çekicem faizsiz onunla alıcam

Hazır sistem almak zorunluysa attıklarını alabilirsin toplayabilirsen bunu öneririm:

2X:
12400TL tutuyor.

(Bütçeyi 400TL aşamazsan anakartı B450M S2H işlemciyi 3300X yap.)

Hazır sistem almak zorunluysa attıklarını alabilirsin toplayabilirsen bunu öneririm:

(Bütçeyi 400TL aşamazsan anakartı B450M Mortar Max işlemciyi 3300X yap.)
hazır sistem almak istememin nedeni 1. si sistem daha ucuza geliyor 2. si tek tek alırsam internet üzerinden amazon ve itopya harici güvenemiyorum. parçalar kırık mırık 2.el kullanılmış gelir diye korkuyorum. bi de ekstra kablo mablo gerekiyorsa ben onları bulamam parçaları takamam diye korkuyorum.
Ryzen 5 5500 alınmaz. 11400F çok daha iyi bir işlemci, bizzat kullanıyorum. AMD'nin yeni piyasaya sürdüğü işlemcilerden bir 5600'ün eli yüzü düzgün.
11400f mi 12100f mi

Hazır sistem almak istememin nedeni 1. si sistem daha ucuza geliyor 2. si tek tek alırsam internet üzerinden Amazon ve İtopya harici güvenemiyorum. Parçalar kırık mırık 2.el kullanılmış gelir diye korkuyorum. Bir de ekstra kablo mablo gerekiyorsa ben onları bulamam parçaları takamam diye korkuyorum.

11400F mi 12100F mi?

O zaman 11400F halini alman daha iyi olur 11400F daha önde 12100F'tan.
Bu arada 11400F olanca işlemcinin stoğu bitmiş 11600'ü seçince fiyat 14600TL oluyor 5500 sistemi seçmek zorundasın bu durumda.

O zaman 11400F halini alman daha iyi olur 11400F daha önde 12100F'tan.
daha önce derken anlayamadım. 12100f mi daha iyi. şimdi baktımda işlemcisi kalmamış. bi de sapphire 6600 mü daha iyi asus 6600 mü. birileri sapphirein soğutması iyi ama vramler mi çok ısınıyormuş öyle bişeyler diyodu hatırlayamadım.(pek bilgimde yok) asus modelini tercih edin diyordu.

Daha önce derken anlayamadım. 12100F mi daha iyi. Şimdi baktımda işlemcisi kalmamış. Bir de Sapphire 6600 mü daha iyi ASUS 6600 mü? Birileri Sapphire'in soğutması iyi ama VRAM'ler mi çok ısınıyormuş öyle bir şeyler diyordu hatırlayamadım.(pek bilgimde yok) ASUS modelini tercih edin diyordu.

ASUS Dual daha iyi ama Pulse da gayet iyidir.

Geri
Yukarı