Ryzen 5 5500 - RX 6650 XT'de GTA V 40 FPS kadar düşüyor

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 5 5500.
RX 6650 XT.
16 GB RAM.

GTA V'de MSAA kapalı. Bütün ayarlar Ultra ve grass quality ayarı normal. Advanced Graphics ile kapalı. Genel FPS aralığım 75-80 ama şehir içinde bazen 60 FPS'lerde seyrediyor. RTX 3060 muadili bu kartta bu değerler normal gelmedi. Ne yapayım? İşletim sistemi Windows 10 Pro.

Ryzen 5 5500.
RX 6650 XT.
16 GB RAM.

GTA V'de MSAA kapalı. Bütün ayarlar Ultra ve grass quality ayarı normal. Advanced Graphics ile kapalı. Genel FPS aralığım 75-80 ama şehir içinde bazen 60 FPS'lerde seyrediyor. RTX 3060 muadili bu kartta bu değerler normal gelmedi. Ne yapayım? İşletim sistemi Windows 10 Pro.

Bugün RX 6600 XT ile ayni sorunu yasayan bir arkadaşa daha rastladım. Sorun AMD suruculerinde gibi gözüküyor maalesef.

Ryzen 5 5500.
RX 6650 XT.
16 GB RAM.

Çözünürlük kaç?
Eski driver denediniz mi?

Oyun ile alakalı bir sorun, zaten internette aratırsanız hem Nvidia hem de AMD kartlarda aynı sıkıntıyı yaşayan bir ton insan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu attığım arkadaşın sistem özellikleri sizin PC'ye baya yakın. Aynı sorunu ben de eski 1060'lı pc'de yaşıyordum. 1-2 hafta önce sabit 60fps üstü oynadığım oyunda bir anda 40-50'lere kadar fps düşmeleri yaşanmaya başlamıştı. İnternette gördüğüm kadarıyla kimse de kesin bir çözüm bilmiyor, ayarları kurcalayarak durumu çözenler ya da kendiliğinden gittiğini söyleyenler var ama dediğim gibi kesin bir sebep ya da çözüm yok.

Geri
Yukarı