Ryzen 5 5500 sistemde Windows 10 kasıyor

Linkten CrystalDiskInfo isimli programı indirip test yapın. Virüs, SSD sağlığınızı etkilemiş olabilir.

Kod bloğu içine yazdıklarımı yönetici kipte açılmış bir CMD'ye yazın.

CMD otomatik olarak system32'de açılacağından konumu değiştirmek lazım. Bilindik ve iznimiz olan bir konuma gelelim.
Kod:
cd %appdata%

Kaydı başlatalım.
Kod:
xperf -on base+interrupt+dpc

Biraz bilgisayarı kullanın, bırakın kassın. Kasması için özellikle de uğraşabilirsiniz. Takılmaların kaydının alınması gerekiyor.

Kaydı sonlandırıp kaydedelim.
Kod:
xperf -d technopat_performans_kaydı.etl

Windows + R basıp çalıştır kısmına %appdata% yazın ve çalıştırın. Bu klasördeki raporu Google Drive'a yükleyip link paylaşın. Paylaşımı herkese açık yapmayı unutmayın.

Komut bulunamadı falan hatası alırsanız eskimiş olabilir. Ben de şuradan baktım:

Kod bloğu içine yazdıklarımı yönetici kipte açılmış bir CMD'ye yazın.

CMD otomatik olarak System32'de açılacağından konumu değiştirmek lazım. Bilindik ve iznimiz olan bir konuma gelelim.
Kod:
cd %appdata%

Kaydı başlatalım.
Kod:
xperf -on base+interrupt+dpc

Biraz bilgisayarı kullanın, bırakın kassın. Kasması için özellikle de uğraşabilirsiniz. Takılmaların kaydının alınması gerekiyor.

Kaydı sonlandırıp kaydedelim.
Kod:
xperf -d technopat_performans_kaydı.etl

Windows + R basıp çalıştır kısmına %appdata% yazın ve çalıştırın. Bu klasördeki raporu Google Drive'a yükleyip link paylaşın. Paylaşımı herkese açık yapmayı unutmayın.

Komut bulunamadı falan hatası alırsanız eskimiş olabilir. Ben de şuradan baktım:

Xperf komutu çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 16965888839977511682108753214271.jpg
    16965888839977511682108753214271.jpg
    197,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde Performance Recorder veya Performans Kaydedicisi diye bir program yoksa kaldırmışlardır. Baktığım yer Windows 8 ile alakalı.

Bunun harici bir programı vardı da adını hatırlayamadım.

Şu an ayarlardan Windows 11'e yükselteceğim eğer aynı sorun olursa SSD alacağım.

Linkten CrystalDiskInfo isimli programı indirip test yapın. Virüs, SSD sağlığınızı etkilemiş olabilir

Taramayı nasıl yapacağım?

@Hedalex Bunu kullanın. Hangi sürücü veya uygulama donma yaratıyor tespit eder.

Herhangi bir sorun göstermedi.

@Hedalex Bunu kullanın. Hangi sürücü veya uygulama donma yaratıyor tespit eder.

Herhangi bir sorun göstermedi.

Dosya Ekleri

• 16965901652952395566945040100649.jpg
    16965901652952395566945040100649.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı