Ryzen 5 5500'e OC yapılmalı mı?

@Quadranil1 daha önce aynı çiplere yapılmış OC mevcut okuyup kendin de o değerleri girebilirsin. Çökmeler, hatalar illa olacaktır ideali bulana kadar. bunların sisteme bir zararı yok, BIOS en fazla hızları sıfırlayıp "bu olmamış tekrar yap" der.

Böyle bir sisteme sahibim sizce işlemciye OC yapmalı mıyım şu an darboğaz yapmıyor yani aslında şeyi merak ediyorum işlemciye OC yapsam uzun vadede bir zararı olur mu veya ne kadar hız artışı sağlar?
Hız artışı silikon kalitesi ve yapacağınız overclocka bağlı, üstte de söylendiği gibi benim de bildiğim kadarıyla Vermeer ve Cezanne mimarisine sahip işlemcilerin gücü bellek frekansıyla doğru orantılı olarak artıyor. Zararı olur mu konusunda ısılar fazla olmadıkça ve stabil bir overclock yapıldığı sürece işlemciye zarar gelmez diye biliyorum. Elinizdeki ramin çipleri overclock için uygun, onlara da güzel bir overclock yapmanızı öneririm.

@Quadranil1 daha önce aynı çiplere yapılmış OC mevcut okuyup kendin de o değerleri girebilirsin. Çökmeler, hatalar illa olacaktır ideali bulana kadar. Bunların sisteme bir zararı yok, BIOS en fazla hızları sıfırlayıp "bu olmamış tekrar yap" der.

Hocam merhaba. Konu ile alakası yok fakat sizi bulmuşken bir soru sormak istiyorum. 5600 alamadım o yüzden 5500 alacağım. Kullandığım RAM Kingston HyperX Fury 2x8 16 GB 2666MHz. Kullandığım anakart ise B450M S2H. RAM için OC yapmak istiyorum. OC yapabilir miyim? Yaparsam eğer değerler nasıl olmalı?
Hocam merhaba. Konu ile alakası yok fakat sizi bulmuşken bir soru sormak istiyorum. 5600 alamadım o yüzden 5500 alacağım. Kullandığım RAM Kingston HyperX Fury 2x8 16 GB 2666MHz. Kullandığım anakart ise B450M S2H. RAM için OC yapmak istiyorum. OC yapabilir miyim? Yaparsam eğer değerler nasıl olmalı?
Psu ise Aerocool 600w 80plus bronze.

Geri
Yukarı