Ryzen 5 5500u işlemcili Lenovo notebook tavsiyesi

yardimciturk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese.

Linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum. AMD Ryzen 5 5500u serisi için tereddütlerim var. Hem ısınma hem performans açısından Ryzen 5 3500U, Ryzen 5 4500U ve Ryzen 5 5500u kendi aralarında nasıldır sizce?

Bilgisayarı ofis ve iş ortamında genellikle web tarayıcı ağırlıklı, ev ortamında ise dizi-film-müzik ve çok nadir de olsa orta seviye performans isteyen LoL, aoe, tarzı oyunlarda kullanacağım.

Piyasadaki işlemci ve RAM özelliklerine göre emsallerinden uygun geldiği için bu bilgisayarı tercih ettim. 7000 TL'yi aşmamak üzere bariz performans ve donanım farkı olduğunu düşündüğünüz modellerin tavsiyesini de alabilirim. Teşekkürler.

Zamanında (3 hafta önce :D)5699 liraya almadığıma çok pişman olduğum laptoptur kendileri.
Araştırırken hiç dediğiniz gibi bir ısınma sorunu yaşadığını belirten bir yorumla karşılaşmamıştım.
Kullananlar daha iyi yorum yapar tabii.

Huawei bakmanızı öneririm.
Huaweinin bütün modelleri linkteki lenovo bilgisayardan iyi mi yani? Huawei bakayım ama hangisine ve neden?
Zamanında (3 hafta önce :D)5699 liraya almadığıma çok pişman olduğum laptoptur kendileri.
Araştırırken hiç dediğiniz gibi bir ısınma sorunu yaşadığını belirten bir yorumla karşılaşmamıştım.
Kullananlar daha iyi yorum yapar tabii.
Ben de benzer bir pişmanlık yaşamak istemiyorum. Zira benchmark testlerinde çoğu i7 10.nesil işlemciden daha iyi puan alan bir işlemci olarak görünüyor 5500u.. Ama bilgisayarın içine girince bişeyler oluyor bu işlemcilere. Kendilerini ne sanıyorlarsa artık 😂 A markalı bilgisayarda canavar olan aynı işlemci, b markalı bilgisayarda kedi gibi..

O yüzden bilenlerden fikir alıp tiz vakitte karar vermek zorundayım.

Huawei'nin bütün modelleri linkteki Lenovo bilgisayardan iyi mi yani? Huawei bakayım ama hangisine ve neden?

Ben de benzer bir pişmanlık yaşamak istemiyorum. Zira benchmark testlerinde çoğu i7 10.nesil işlemciden daha iyi puan alan bir işlemci olarak görünüyor 5500u. Ama bilgisayarın içine girince bir şeyler oluyor bu işlemcilere. Kendilerini ne sanıyorlarsa artık 😂 a markalı bilgisayarda canavar olan aynı işlemci, b markalı bilgisayarda kedi gibi.

O yüzden bilenlerden fikir alıp tiz vakitte karar vermek zorundayım.

Şimdi şöyle söyleyim o plastik dandik kasayı eline aldın mı 3 kişiyle film dizi seyredirken TN panelin renklerinin bozduğunu 3 saatte bataryası bittiğinde eline aldın mı ağırlığını anlıyorsun neden Huawei dediğimi.
Intel işlemcili Huawei Matebook'lar var. Onlardan bahsediyor sanırım.

Intel almayın APU konusunda tavsiye etmiyorum Intel tek başına yükü kaldıramaz.

Intel işlemcili Huawei Matebook'lar var. Onlardan bahsediyor sanırım.

Şimdi şöyle söyleyim o plastik dandik kasayı eline aldın mı 3 kişiyle film dizi seyredirken TN panelin renklerinin bozduğunu 3 saatte bataryası bittiğinde eline aldın mı ağırlığını anlıyorsun neden Huawei dediğimi.

Intel almayın APU konusunda tavsiye etmiyorum Intel tek başına yükü kaldıramaz.

Huawei'nin matebooklarına da baktım. İnceliği ve hafifliğini kullanan arkadaşlardan biliyorum. Ancak uzun kullanım deneyimim yok Huawei'de. Laptop ısınma konusunda incelik avantaj mıdır dezavantaj mı? Yani ince modeller mi daha kolay soğutulur kalın modeller mi?

Huawei'nin matebooklarına da baktım. İnceliği ve hafifliğini kullanan arkadaşlardan biliyorum. Ancak uzun kullanım deneyimim yok Huawei'de. Laptop ısınma konusunda incelik avantaj mıdır dezavantaj mı? Yani ince modeller mi daha kolay soğutulur kalın modeller mi?

Hayır şöyle söyleyim yük altında her laptop özellikle Ultrabook'lar 80 dereceyi görüyor siz maalesef ki buradaki yüksek dereceyle karşılaştırma yapmayacaksınız YouTube'da bir şeyler izlerken yazı yazarken hangisi fan açmıyor stabiliteyi daha iyi koruyor ona bakmanız gerek Huawei bu konuda çok iyi açtığı fanı çok sessiz ortamda bile duymuyorsunuz ama Lenovo gibi marka süpürge yani.

Hayır şöyle söyleyim yük altında her laptop özellikle Ultrabook'lar 80 dereceyi görüyor siz maalesef ki buradaki yüksek dereceyle karşılaştırma yapmayacaksınız YouTube'da bir şeyler izlerken yazı yazarken hangisi fan açmıyor stabiliteyi daha iyi koruyor ona bakmanız gerek Huawei bu konuda çok iyi açtığı fanı çok sessiz ortamda bile duymuyorsunuz ama Lenovo gibi marka süpürge yani.

Bu cihaz için ne diyorsunuz?

Huawei matebook serisinde klavyede numerik tuşlar yok mu? 😱

Son düzenleme:

Geri
Yukarı