Ryzen 5 5600 85 derece normal mi?

Stok soğutucu falan diyenler ne anlatıyor? Boşuna Arctic Freezer Duo yazmamış oraya.
Fanları yanlış takmış olabilirsiniz, macunu yanlış sürmüş olabilirsiniz. İşlemci voltajında güç tüketiminde falan anormallik olabilir. Kontrol etmek lazım. Bunlar dışında pek bir ihtimal yok.

CPB mi kapattınız?
PBO auto'ya aldım

Stok soğutucu falan diyenler ne anlatıyor? Boşuna Arctic Freezer Duo yazmamış oraya.
Fanları yanlış takmış olabilirsiniz, macunu yanlış sürmüş olabilirsiniz. İşlemci voltajında güç tüketiminde falan anormallik olabilir. Kontrol etmek lazım. Bunlar dışında pek bir ihtimal yok.

CPB mi kapattınız?
Dediklerinizin hepsini kontrol ettim hocam hiçbir sıkıntısı yok. Anladığım kadarıyla uygulama bazlı bir problem var. BIOS'tan CPU soğutucu fanın hızını ayarladım test edicem.

PBO auto olarak 3.9 ghz sabit 65.3 C.
PBO enable 4.45 ghz sabit 82.5 C
Hocam PBO enable +200MHz 82.5 C alıyorum ben de

1676758865410.png

Cinebench'te de durum böyle.

Son düzenleme:
PBO auto'ya aldım

Dediklerinizin hepsini kontrol ettim hocam hiçbir sıkıntısı yok. Anladığım kadarıyla uygulama bazlı bir problem var. BIOS'tan CPU soğutucu fanın hızını ayarladım test edicem.

Hocam PBO enable +200MHz 82.5 C alıyorum ben de

Eki Görüntüle 1674636
Cinebench'te de durum böyle.
4.4 ghz , 1.10 V overclok yapıp prime 95 yaparsanız net bir kıyaslama olur.
Ben bu ayarlarda 73.5 C görüyorum max.

4.4 ghz , 1.10 V overclok yapıp prime 95 yaparsanız net bir kıyaslama olur.
Ben bu ayarlarda 73.5 C görüyorum max.
sabit bir oc yapmak istemiyorum pbo ayarı yapılabiliyorken hocam

Güncelleme: Apex'te (Ryzen Master üzerinden kontrol ederek söylüyorum) 71-72 derece civarı oluyor işlemci.
PBO +200MHz ve her core için ayrı voltaj ayarı yaptım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı