Ryzen 5 5600 85 derece normal mi?

MrBonapart

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG 2x8GB 3200MHz
Anakart
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
Merhaba,
Ryzen 5 5600 İşlemci kullanıyorum ve Arctic Freezer DUO soğutucum var. Anakartım ASUS ROG STRIX B550-F GAMING. Daha yeni Teknobiyotik'ten MX-4 termal macun aldım.
Bugün Apex oynarken Sıcaklığın 85 dereceye geldiğini gördüm. Normal mi? Sorun ne olabilir?
Not: PBO: +200Mhz -15 Voltaj

OC yaptıysanız sıfırlayın. Kasanızın hava akışı kötü olabilir. Bugün gördüğüm 2. R5 5600 ısınma konusu bu :D ayrıca stok fan kullanıyorsanız yeni bir kule tipi soğutucu almalısınız çok yararı var. 85 derece asla normal değil. Fakat R5 5600 için normal,soğutması o kadar iyi değil. Yani soğutucu alınabilir.

Macunu kalın sürmüşsün büyük ihtimalle. Stok fanla o değerleri alabilirsin anca.
Yok hocam kalın sürmedim buna eminim.

Arkadaşlar açıkladığım üzere stok soğutucum yok.
OC yaptıysanız sıfırlayın. Kasanızın hava akışı kötü olabilir. Bugün gördüğüm 2. R5 5600 ısınma konusu bu :D ayrıca stok fan kullanıyorsanız yeni bir kule tipi soğutucu almalısınız çok yararı var. 85 derece asla normal değil. Fakat R5 5600 için normal,soğutması o kadar iyi değil. Yani soğutucu alınabilir.
Stok soğutucu kullanıyorsanız ve macunu iyi yedirememişseniz sıcaklıklar böyle seyredebilir.

OC yaptıysanız sıfırlayın. Kasanızın hava akışı kötü olabilir. Bugün gördüğüm 2. R5 5600 ısınma konusu bu :D ayrıca stok fan kullanıyorsanız yeni bir kule tipi soğutucu almalısınız çok yararı var. 85 derece asla normal değil. Fakat R5 5600 için normal,soğutması o kadar iyi değil. Yani soğutucu alın.
Adam almış soğutucu zaten. 5600 zaten ısınan bir işlemci görmen doğal.

Hocam acilen soğutucu almalısınız. Bu işlemcinin sınırı 90 derece.
Soğutucum var.

Kasam ASUS TUF Gaming GT301

Yeni konular

Geri
Yukarı