Ryzen 5 5600 düşük benchmark skoru

Hocam cinebench r23 atabilir misiniz acaba cpu-z benchmark'ından anlamadım pek. Bende CPB enabled, PBO auto ve xmp açık diğer ayarlar da default şekilde Multi core: 10466 Single core: 1465 çıkıyor. PBO enabled deyince Multi core: 11134'e çıkıyor. Single core değişmiyor
Yarın yükleyip paylaşırım.
Benim Ryzen 5600 OC ile 4.6GHz çalışıyor. Acaba sonuçlar iyi midir?
Detaylı PBO ayarı yaptığımda da aynı sonucu alıyorum, prime95 testinde 75 derece oyunlarda 55-60 derece arası çalışıyor, muhtemelen sen manuel OC yaptığın için fazla ısınıyordur. Benim sorunum stok ayarlarda çok düşük değerler veriyor, ve mantıken OC yaptığımda en azından 640-650 single core bekliyorum ama ulaşmıyor o hızlara.

Yarın yükleyip paylaşırım.

Detaylı PBO ayarı yaptığımda da aynı sonucu alıyorum, Prime95 testinde 75 derece oyunlarda 55-60 derece arası çalışıyor, muhtemelen sen manuel OC yaptığın için fazla ısınıyordur. Benim sorunum stok ayarlarda çok düşük değerler veriyor, ve mantıken OC yaptığımda en azından 640-650 Single Core bekliyorum ama ulaşmıyor o hızlara.

Kule tipi soğutucu var testte 79 derece en fazla oyunlarda da aşağı yukarı aynı sıcaklık fazla ısınma olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı