Ryzen 5 5600 GTX 1060 sistem iş görür mü?

tolkien

Kilopat
Merhaba, GTX 1060 6 GB ekran kartına sahibim. Fakat sistemim DDR3 ve işlemcim çok kötü. Sistemimi biraz olsun yükseltmek istiyorum. Aşağıya yazacağım parçaları alsam sorun olmaz değil mi?

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: MSI B550M Pro AMD B550 soket.
Kasa: Hiper Zoe 3x120mm Rainbow Gaming ATX kasa.
CPU fan: Deepcool Gammaxx 400.
RAM: G.Skill Ripjaws 16 GB(2x8) 3200 MHz DDR4.

PSU için kendi 600W gücü olan PSU mu kullanacağım.

Sizce herhangi bir sorun yaratacak bir şey var mı?

Gayet iyi dusunmussun, bende yakın zamanda aynı yükseltmeleri yapmıştım ardından mining kartlar çok uygun fiyatlara gelince ekran kartını da güncelledim.

Gayet iyi dusunmussun, bende yakın zamanda aynı yükseltmeleri yapmıştım ardından mining kartlar çok uygun fiyatlara gelince ekran kartını da güncelledim.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok fazla bütçem olmadığından böyle bir yol izliyorum. Şu an kullandığım bilgisayarımın işlemcisi i5 4590 olduğundan, hiçbir oyunu akıcı şekilde oynayamamaya başladım. İleride bir de m2 ssd alırım. Tek sorun, bunları kendi başıma takabilir miyim? Çok zorlar mı?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok fazla bütçem olmadığından böyle bir yol izliyorum. Şu an kullandığım bilgisayarımın işlemcisi i5 4590 olduğundan, hiçbir oyunu akıcı şekilde oynayamamaya başladım. İleride bir de M.2 SSD alırım. Tek sorun, bunları kendi başıma takabilir miyim? Çok zorlar mı?

Hocam hangi oyunlarda sorun oluyordu? 1060INDA çok ömrü kalmadı.

Hocam hangi oyunlarda sorun oluyordu? 1060INDA çok ömrü kalmadı.

1060'ın hala gideri var diye düşünüyorum. Oynayabildiğim oyunlarda fps drop problemi yaşamaya başladım. Valorant oynarken bile 144 fpsten anlık olarak 60-70'e düşmeler sıklaştı.
Fifa 23 oynarken discord açıksa oyun kolum çalışmamaya başlıyor. Muhtemelen işlemcim yetmiyor. Arkadaşımda da 1060 var. Kendisi yeni çıkan cod'u 90 fps oynuyor ben ise 25.

1060'ın hala gideri var diye düşünüyorum. Oynayabildiğim oyunlarda FPS düşmesi problemi yaşamaya başladım. Valorant oynarken bile 144 FPS'ten anlık olarak 60-70'e düşmeler sıklaştı.
FIFA 23 oynarken Discord açıksa oyun kolum çalışmamaya başlıyor. Muhtemelen işlemcim yetmiyor. Arkadaşımda da 1060 var. Kendisi yeni çıkan CoD'u 90 FPS oynuyor ben ise 25.

Evet hala 1-2 yılı var ama öyle yıllar boyu götürecek bir kart değil o anlamda demiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı