Ryzen 5 5600 için anakart önerisi

Jate the Chief

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 5 5600 işlemci için yeterli performansı verebilecek bir fiyat-performans anakart arıyorum. Önerilerinize açığım.

Evet bu model de olur B550M-K da olur. Öbürleri biraz daha pahalıya kaçıyor. Wi-Fi falan gerek yoktur diye düşünüyorum. Bir de şuan kullandığın işlemci neydi acaba?Anakart geldiğinde o işlemci ile BIOS güncellemesi yapman gerekli.BIOS güncel olduktan sonra r5 5600 kullanabilirsin.

Evet bu model de olur B550M-K da olur. Öbürleri biraz daha pahalıya kaçıyor. Wi-Fi falan gerek yoktur diye düşünüyorum. Bir de şuan kullandığın işlemci neydi acaba?Anakart geldiğinde o işlemci ile BIOS güncellemesi yapman gerekli.BIOS güncel olduktan sonra r5 5600 kullanabilirsin.
Intel sistemden AMD sisteme geçiş yapacağım.

Bunun üstüne 300 TL ekle Gigabyte aurus B550 al

Site güvenilir mi bilmem

Intel sistemden AMD sisteme geçiş yapacağım.

Anladım. Anakartta Q flash ya da flashback diye de geçer. Bu özellik olması lazım. Yoksa R5 5600 kullanamazsın. Kullanabilmen için önce 5000 serisi altında bir işlemci takıp BIOS güncellemesi yapman lazım. Sende Intel olduğu için kendi işlemcini takamazsın. Arkadaşlarında falan varsa güncelleme için ödünç alıp BIOS güncellemesi yaptıktan sonra R5 5600 kullanabilirsin. Ya da dediğim gibi Q flash denilen teknoloji ile işlemciyi takmadan USB'yi takarak güncelleme yapabilirsin. B550M DS3H bu modelde var.

Geri
Yukarı