Çözüldü Ryzen 5 5600 için B450M S2H BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gojo12

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen ay Ryzen 5 5600 işlemci aldım ama anakartım desteklemediği için kullanamıyorum. Desteklemesi için BIOS güncellemesi yapmam gerekiyormuş ama nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. İnternet kafede flash belleğe BIOS dosyasını atıp çalıştırsam olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar geçen ay Ryzen 5 5600 işlemci aldım ama anakartım desteklemediği için kullanamıyorum. Desteklemesi için BIOS güncellemesi yapmam gerekiyormuş ama nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. İnternet kafede flash belleğe BIOS dosyasını atıp çalıştırsam olmaz mı?

Anakartinizi garanti firmasına verin ya da eski nesil Ryzen işlemci bulun çalıştırın güncelleyin.

Anakartinizi garanti firmasına verin ya da eski nesil Ryzen işlemci bulun çalıştırın güncelleyin.

Çözüm
Gigabyte firmasına ulaşamadım. Eski bir işlemcim yok ne yapmalıyım.

2.el güncel BIOS'lu anakart bulman lazım ya da BIOS flashback olan anakart alman lazım işlemci olmadan BIOS güncellemek için. Kullanılmamış 2.el anakartlar var sitelerde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı