Ryzen 5 5600 için B450M S2H yeterli mi?

Ben fps ile ilgili bir şey iddia etmedim. Onu sen çıkardın. Sen bana 5600x 3090 i beslemez. Git cs go pubg aç bakalım dedin ben sana direk test görsellerini attım. Cpu intensive durumlarda bile çok çok nadir bottleneck oluyor. Benim sana söylemeye çalıştığım senin elindeki işlemci 6700xt için yeter de artar bile. Özellikle Hitman gibi bir oyunda %80 kullanım alıyorum diyorsun. Can sıkıcı bir durum. Normalde olmamasi gereken bir şey diyorum. Hani onlarca test izledim şimdi. 12400f 5600 5600x işlemciler gayet 1080de 6700xt yi %90 %99 arası besliyor ha online oyunlarda %77 %97 arasını da gördüm ama single player oyunlarda %88 kullanım görüyorum diyorsun can sıkıcı.
2-3 tane test izleyerek çıkarım yapıyorsun. O videolarda bile arada droplar görüyorsun, darboğaz demek sabit onu alacaksın diye bir şey yok. 5600X, 3090’ı falan besleyemez bu arada. İstediğin testi getir.

Gördüğünüz gibi olay çözülmüş. 5600X her türlü ekran kartına yetiyormuş. Daha güçlü işlemci alanlar boşa para harcıyormuş.
Ben bunu satıp 3000G alacağım, temiz para.

Gördüğünüz gibi olay çözülmüş. 5600X her türlü ekran kartına yetiyormuş. Daha güçlü işlemci alanlar boşa para harcıyormuş.
Birader seri seri boş yapıyon ikidir he. İşlemci besler mi beslemez mi tartışiyoruz. Performans farkı karşılaştırmıyoruz. Bunu anlaması bu kadar zor olmamalı. Ben 5600x herseye yeter başka işlemci almayın mı dedim ?

Birader seri seri boş yapıyon ikidir he. İşlemci besler mi beslemez mi tartışiyoruz. Performans farkı karşılaştırmıyoruz. Bunu anlaması bu kadar zor olmamalı. Ben 5600x herseye yeter başka işlemci almayın mı dedim ?
Piyasadaki üst segment kartı söyledin, her şeye yetiyor demek oluyor mantık olarak.

Piyasadaki üst segment kartı söyledin, her şeye yetiyor demek oluyor mantık olarak.
Sana elindeki işlemcin 6700xt ye gayet yetiyor. 3090'i bile 70 90 arası besliyor yazım ben. Git bak orda duruyor hala. İşlemcinin kartı beslemesi ile performans farkı mantık olarak hiç bir cümlede yan yana gelmez bu arada, bunu bana yazdırdın ya. Ben sana en üst segment kartı bile ortalama üstü besleyebilen bir işlemcinin Orta segment bir kartta problem yaşamiyor olması gerektiğini söylüyorum. Haklı çıkmak için konuyu istediğiniz yöne çekiyorsunuz sürekli. Baka sana yalan söylüyorun demiyorum gördüğüm ve kullandığım kadarıyla yaşamıyorum diyorum. Malum parti milletvekilleri gibi konu değiştiriyonuz he.

Herkese merhaba, eski sistemimi parça parça yenilemek için çalışmalara başladım.
Şu anki sistemim
Ryzen 3 1200 işlemci
B450M S2H anakart
16 GB RAM
RX 570 Pulse ITX 8 GB ekran kartı

İlk önce işlemcimi yenileyerek başlamak istiyorum ve Ryzen 5 5600 almaya karar verdim, ardindan da param oldukça ekran karti ve RAM'leri yenilemek istiyorum
Şu an bende bulunan B450M anakartım bu işlemci için yeterli midir? Yeni sistemlere göre çok mu eski? Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.
Ryzen 5 5600X ile kullanıyorum anakartı. Öneririm bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı