Ryzen 5 5600 için kule tipi soğutucu önerisi

İleriye dönük olur bence ak620, ileride AM5 veya 14.nesile gecicekse ak620 iyi iş görür.
Çok haklısınız hocam ama minimum 4 sene sistem toplanmayacak olarak düşünebilirsiniz. O yüzden ilerideki teknoloji ile şu an bunları alabildiğimiz alım gücü ile daha güçlü şeyler alabiliriz diye düşünüyorum. Ondan dolayı çift fanlı ak400 ile ak500'e daha sıcak bakıyorum. Çift fanlı olduğundan Ak400'e daha yakınım. Bu konudaki görüşleriniz nedir? Sizin de fikrinizi almak isterim @Merdt

Çok haklısınız hocam ama minimum 4 sene sistem toplanmayacak olarak düşünebilirsiniz. O yüzden ilerideki teknoloji ile şu an bunları alabildiğimiz alım gücü ile daha güçlü şeyler alabiliriz diye düşünüyorum. Ondan dolayı çift fanlı AK400 ile AK500'e daha sıcak bakıyorum. Çift fanlı olduğundan AK400'e daha yakınım. Bu konudaki görüşleriniz nedir? Sizin de fikrinizi almak isterim @Merdt

Haklısın yine de bahsettiğin soğutucularla aynı fiyata bu var.

Amazon'dan alacaksın değil mi?

Çok haklısınız hocam ama minimum 4 sene sistem toplanmayacak olarak düşünebilirsiniz. O yüzden ilerideki teknoloji ile şu an bunları alabildiğimiz alım gücü ile daha güçlü şeyler alabiliriz diye düşünüyorum. Ondan dolayı çift fanlı ak400 ile ak500'e daha sıcak bakıyorum. Çift fanlı olduğundan Ak400'e daha yakınım. Bu konudaki görüşleriniz nedir? Sizin de fikrinizi almak isterim @Merdt

AK500'ün de pasif soğutma bloğu daha büyük. İkisi de 5600'e rahat yetecektir. Beğendiğinizi alabilirsiniz.

Sığarsa bu arkadaş da çok fena soğutucudur hatta AK620 ile kapışacak (hatta belki geçecek) bir soğutucu.

AK500'ün de pasif soğutma bloğu daha büyük. İkisi de 5600'e rahat yetecektir. Beğendiğinizi alabilirsiniz.

Sığarsa bu arkadaş da çok fena soğutucudur hatta AK620 ile kapışacak (hatta belki geçecek) bir soğutucu.
Kesinlikle değerlendirmek isterim hocam. Şu an kasa benle birlikte değil ama içi geniş bir kasa. Anakartın fotoğrafını da bırakıyorum. Ölçüp ölçmeyeceğimi nasıl hesaplarım?
Anakart:Msi B450 Mortar

Yurt dışından gelecek haberin var değil mi?
Evet evet var hocam

Dosya Ekleri

• PHOTO-2024-03-14-21-31-22.jpg
    PHOTO-2024-03-14-21-31-22.jpg
    267,1 KB · Görüntüleme: 12
Kesinlikle değerlendirmek isterim hocam. Şu an kasa benle birlikte değil ama içi geniş bir kasa. Anakartın fotoğrafını da bırakıyorum. Ölçüp ölçmeyeceğimi nasıl hesaplarım?
Anakart:Msi B450 Mortar

Evet evet var hocam

Kasanızın desteğini araştırmanız gerekli. Sayfasında yazar maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği diye.

Kasanızın desteğini araştırmanız gerekli. Sayfasında yazar maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği diye.
Yükseklikten yana bir sorun olacağını düşünmüyorum hocam. Yanlardan ramleri sıkıştırmıcak derecede oluyorsa gayet okey.

Inventus güvenilir mi hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı