Ryzen 5 5600 için sıvı soğutucu önerisi

reddline

Hectopat
Makaleler
18
İşlemcim Ryzen 5 5600 anakartım B450M K II bunun için uygun sıvı soğutucu bulamadım bütçe 3000-4000 TL civarı.

Neredeyse işlemciniz fiyatında hatta anakartınızdan pahalı bir sıvı soğutma alıp takmanın hiçbir anlamı yok. O işlemciyi çıkartıp R7 5800X3D taksanız bile kule tipi soğutucular yetiyor. İlla sıvı soğutma diyorsanız üstteki gayet iyi bir tercih.

Bence o işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok fakat illa sıvı soğutma istiyorsanız DeepCool LS520 RGB 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe buyrun.
Bu anakartıma tam olur mu? Anakart değişmeye gerek yoktur inşallah.
Neredeyse işlemciniz fiyatında hatta anakartınızdan pahalı bir sıvı soğutma alıp takmanın hiçbir anlamı yok. O işlemciyi çıkartıp R7 5800X3D taksanız bile kule tipi soğutucular yetiyor. İlla sıvı soğutma diyorsanız üstteki gayet iyi bir tercih.
Hocam ben değil arkadaşa alacaz sıvı soğutucu istiyoro ondan para sıkıntı değil.

Neye göre neden alınmaz.
Kendini zar zor soğutan bir tasarıma sahipler çünkü. 1000₺'lik kule tipi soğutucudan ya daha kötü ya da aynı performansı veriyorlar, satışta olmalarının tek sebebi iki, üç fanlı modellere parası yetmeyen kişilerin parasını almak. Sizin memnun olmanız tabi ki sevindirici ama 1000₺'ye 60 derece görebilecek iken 2200₺'ye tek fanlı soğutucu alıp en iyi ihtimalle 60 derece görmek saçma.

Boştayken 30-35 oyundaken 55 derece gibi olur. Belki 50 oluyor. 60 dereceyi geçmiyor. Ayrıca şahsen çok ağır bir tipe sahip kule tipi soğutucayu alıp o anakarta bağlamayı da hiç sevmem. Yine de sıvı soğutma tavsiyem. Ergonomik olarak. Tabii daha uygun fiyata daha iyileri de bulunabilir. Bir tane 120 ML sıvı soğutma yeterli olur. 240 ML sıvı soğutmaya çıkmanında anlamı yok. Altı üstü 6 çekirdekli bir işlemci soğutmasını yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı