Ryzen 5 5600 için soğutma gerekli mi?

furkan.99

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5600 aldım. Stok fanla boşta 50-60 derece oyun vs oynarken 70-80 dereceleri görüyor. İlk sorum bu değerler normal mi? İkinci sorum, soğutucu almam gerekli mi? Böyle kullanmamım bana bir olumsuzluğu olur mu? Son olarak ise soğutucu almam gerekiyorsa, nasıl bir şey almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından kule tipi bir şey alınması senin yararına olur çünkü ben Pubg oynarken 90 dereceyi görmüştüm stock soğutucu ile. Tabi bu bulunduğun odanın ne kadar havalandığına ve sıcak olduğuna bağlı olarak biraz değişir.

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5600 aldım. Stok fanla boşta 50-60 derece oyun vs oynarken 70-80 dereceleri görüyor. İlk sorum bu değerler normal mi? İkinci sorum, soğutucu almam gerekli mi? Böyle kullanmamım bana bir olumsuzluğu olur mu? Son olarak ise soğutucu almam gerekiyorsa, nasıl bir şey almam gerekiyor?
Boşta sıcaklıkların yüksek, oyunlarda ise stok fan için normal, thermal throttle olmadıkça bu şekilde kullanılmasında sıkıntı yok, aslında 5600 kullanıcılarına sormak lazım yazın durum ne oluyor eğer, sıcaklıklardan dolayı frekans düşüşü oluyorsa orta halli bir kule tipi soğutucu alınabilir, eğer olmuyorsa bu haliyle kullanılabilir bir sıkıntı olmaz.

Geçen yaz çok sıkıntı çektim 5600 olsun 5600x olsun stok soğutma yetersiz kalıyor. Boşta 79 yükte 96 dereceleri görüyordu yaz aylarında. DeepCool AK400 Zerodark almıştım 60 dereceyi hiç görmedim inan çok memnunum.

Evet, Kesinlikle gerekiyor.

Sıvı soğutma düşünebilirsin, Kule tipi de olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı