Ryzen 5 5600 için soğutucu önerisi

HardKapitalisT

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 5600 işlemcisi için hangi soğutmayı tavsiye edersiniz? BitFenix Nova Mesh SE TG kasasını kullanıyorum. 1000 TL bütçem var bu soğutucu iyi midir?

@HardKapitalisT b serisi anakartın var, istiyorsan undervolt yap, soğutucu almak zorunda değilsin o işlemciye.

@eyupensar98 BF 2042 testi de yaptım da orada Afterburner açamadım, Core Temp de SS de görünmüyor. Onda 65-66 derece üstüne çıkmıyor. CPU kullanımı %80 leri görüyor ve GPU kullanımı %80'lere kadar düşüyor. Ben bu tarz oyunlarda 5600'le bile RX6600'den tam performans alamazken 5500 ile 6600XT daha da kötü sonuç verir. %100 yükte işlemcinin içinden geçen testte 75 üzeri çıkmıyor.

Eki Görüntüle 2079199

Eki Görüntüle 2079209

Eki Görüntüle 2079205

Eki Görüntüle 2079206

@xDraco buyur, açıklamanı bekliyorum.

@HardKapitalisT b serisi anakartın var, istiyorsan undervolt yap, soğutucu almak zorunda değilsin o işlemciye.
Ya aslında birazda ileriye dönük olması için yapıyorum online oyun oynamıyorum.Hikaye tabanlı oyun oynuyorum.Cyberpunkta 87 derecelere çıkıyor uv bir şekilde.Ama işlemciden ödün vermek pek mantıklı gelmiyor.

Alsın, alsın. Curve Optimizer ile 5600X gibi kullanayım dese benim gibi sıcaklıkları stabil tutmak için iyi oluyor. Benim RAM'ler de overclocklu olduğundan işlemciyi serbest bırakıyorum çeksin voltajı keyfine göre. Maksimum performans için ideali de bu.

Alsın, alsın. Curve Optimizer ile 5600X gibi kullanayım dese benim gibi sıcaklıkları stabil tutmak için iyi oluyor. Benim RAM'ler de overclocklu olduğundan işlemciyi serbest bırakıyorum çeksin voltajı keyfine göre. Maksimum performans için ideali de bu.

Hocam bu soğutucuda macun çıkıyormu?

Hocam bu soğutucuda macun çıkıyormu?

Çıkıyor, kutunun içerisinde termal macun tüpü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı